مرین‌پرس > اخبار انجمن‌ها و اتحادیه‌ها > لرزه‌نگاری گسل مکران توسط کاوشگر خلیج فارس
کد خبر: 5552 تاریخ انتشار: تیر 8, 1399

عضو هیئت علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی:

لرزه‌نگاری گسل مکران توسط کاوشگر خلیج فارسزمان مطالعه: 1 دقیقه

عضو هیئت علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی عنوان کرد: لرزه‌نگاری گسل مکران پروژه تحقیقاتی است که در آن از روش‌ها و متدهای روز دنیا استفاده خواهد شد.

به گزارش مرین‌پرس، کشتی تحقیقاتی کاوشگر خلیج‌فارس هفته آینده برای انجام تحقیقات در مورد لرزه‌نگاری گسل مکران روانه آب‌های این منطقه می‌شود.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی در حاشیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی اعلام کرد: هفته آینده کشتی تحقیقاتی کاوشگر خلیج‌فارس برای بررسی ظرفیت‌های بالقوه گسل مکران به این منطقه می‌رود و بررسی‌های لازم را در مورد فعالیت یا عدم فعالیت این فعالیت این گسل انجام می‌دهد.

عباس نوبختی در خصوص مباحث مورد بررسی در این پروژه تحقیقاتی گفت: لرزه‌نگاری گسل مکران پروژه تحقیقاتی است که در آن از روش‌ها و متدهای روز دنیا استفاده خواهد شد.

اندازه‌گیری شوری، دما و مواد معلق در آب، بررسی وضعیت زیست محیطی سطحی و زیر سطحی از اهم مواردی است که در تحقیقات دریایی انجام می‌شود.

وی در خصوص فعالیت کاوشگر خلیج‌فارس گفت: این کشتی از سال 95 و با حمایت نهاد ریاست جمهوری فعالیت خود را آغاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تصویب آیین‌نامه برای حمایت از پایان نامه‌های دانشجویی

پ دی 12 , 1398
معاون فنی و برنامه‌ریزی صندوق توسعه صنایع دریایی در جلسه کمیته دانشجویی بیست و یکمین همایش صنایع دریایی ایران از تصویب آیین‌نامه‌ای در خصوص، حمایت از پایان نامه‌های دانشجویی خبر داد و گفت: می‌توان به واسطه جایگاه صندوق توسعه سرمایه دریاییکه مورد مراجعه صنعتگران است، رابطه بین صنعت و دانشگاه را تقویت کرد.