مرین‌پرس > اخبار انجمن‌ها و اتحادیه‌ها > انتقاد از عدم توجه به بخش دریا و حوزه دریایی
کد خبر: 5557 تاریخ انتشار: تیر 8, 1399

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد:

انتقاد از عدم توجه به بخش دریا و حوزه دریاییزمان مطالعه: 2 دقیقه

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در آیین اختتامیه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی عنوان کرد: با کوته نظری و عدم اعتماد به پتانسیل‌های داخلی نمی‌توان به توسعه پایدار دریایی دست یافت.

به گزارش مرین‌پرس، سید مصطفی میرسلیم در مراسم اختتامیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی، با اشاره به اهمیت توجه به دریا و ظرفیت‌های آن در حوزه صنعت و اشتغال، اظهار کرد: متاسفانه به علت سیاست درون گرای قبل از انقلاب ما از دریا و ظرفیت‌های آن غافل ماندیم.

وی افزود: البته به برکت انقلاب اسلامی و فعالیت‌های که در بیست سال گذشته انجام شده، به پیشرفت‌های مطلوبی دست یافته‌ و به این شناخت رسیده‌ایم که در کجا قرار داریم و چگونه باید قدم‌های رو به تعالی را در این حوزه سریع‌تر برداریم.

میرسلیم نیروی انسانی کارآمد و متخصص را یکی از مهمترین عوامل رشد و شکوفایی صنعت دریایی کشور دانست و گفت: به‌کارگیری نیروی انسانی کارآمد و بومی در عرصه دریا بسیار مهم است و ما تاکنون در عرصه‌هایی موفق بوده‌ایم که به نیروهای بومی بها داده و از آنها استفاده کرده‌ایم.

وی ضمن تاکید بر توجه مسئولان به جوانان مستعد کشور گفت: هنگامی که شنیدم یکی از مسئولان می‌گفت باید از خارج از کشور مدیر وارد کنیم تا بتوانیم مشکلات کشور را برطرف نماییم، این موضوع برای بنده که با دانشگاه و جامعه دانشجویی ارتباط دارم بسیار سنگین آمد؛ چراکه اگر ما به جوانان و دانشجویان اعتماد کرده و عرصه را برای فعالیت آنها فراهم کنیم مطمئن باشید به رشد و شکوفایی و توسعه دریا محور خواهیم رسید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برای توسعه دریا محور باید دریا دل بود، با کوته نظری و عدم اعتماد به پتانسیل‌های داخلی نمی‌توان به توسعه پایدار دریایی دست یافت.

وی افزود: اگرچه در مسیر توسعه دریا محور در شرایط تحریمی با مشکلات و کمبودهایی روبه‌رو هستیم اما این محدودیت‌ها نباید مانع پیشرفت ما شود.

میرسلیم خاطرنشان کرد: با امید به خدا، خود باوری و اعتماد به جوانان و دانشگاهیان و پتانسیل‌های عظیم داخلی می‌توانیم با وجود ناملایمات‌ها و تحریم‌ها در مدت زمان معقولی به موفقیت برسیم.

وی با اشاره به بازار کار و نیروی انسانی فزاینده‌ای که این حوزه نیاز دارد، گفت: اگر زمینه برای توسعه دریا محور فراهم بود قطعاً ما به لحاظ نیروی کار با کمبود مواجه شده و می‌بایست از نیروهای مهاجر استفاده می‌کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

همکاری بخش‌های خصوصی، دولتی و مراکز آموزشی در همایش صنایع دریایی

پ دی 12 , 1398
بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی با حمایت‌های مادی و معنوی ارگان‌های دولتی مانند سازمان صنایع دریایی، دانشگاه‌های آزاد و امیرکبیر، دانشگاه‌هایی که رشته‌های مرتبط با دریا و صنایع دریایی دارند، به همراه حامیانی مانند بیمه دی، برگزار شد.