مرین‌پرس > اخبار انجمن‌ها و اتحادیه‌ها > بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی کشور آغاز به کار کرد
کد خبر: 5560 تاریخ انتشار: تیر 8, 1399

با حضور مقامات،صنعتگران و دانشگاهیان،

بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی کشور آغاز به کار کردزمان مطالعه: 3 دقیقه

مراسم افتتاحیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کشور با حضور رییس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش، رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از فعالین حوزه دریایی برگزار شد.

به گزارش مرین‌پرس، آیین افتتاحیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی، صبح امروز چهارشنبه 11 دی ماه توسط انجمن مهندسی دریایی ایران و با همکاری ارگان‌های دریایی کشور در دانشگاه آزاد اسلامی قشم برگزار شد. در این مراسم، امیر دریادار «حبیب الله سیاری» رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش، امیر دریادار «امیر رستگاری» رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، حمید مومنی مدیرعامل منطقه آزاد قشم و جمعی از فعالین صنعتی و دانشگاهی حوزه دریا حضور دارند.

این همایش با هدف طرح اهمیت و جایگاه صنایع دریایی در اقتصاد کشور و توجه به آینده‌نگاری و آینده پژوهشی و مستندسازی در حوزه فعالیت‌های دریایی و سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی راهبردی در راستای سیاست‌های کلان نظام از 11 دی به مدت به سه روز در قشم برگزار می‌شود.

گزارش مسائل و مشکلات دستگاه‌های اجرایی ارگان‌های دریایی و مراکز مرتبط، بررسی راه‌حل‌ها و روش‌های اجرایی با توجه به چالش‌ها و فرصت‌های موجود برای توسعه منطقه‌ای، دریا‌ها و سواحل و جزایر کشور، جذب سهم بیشتر از بازار‌های بین‌المللی صنایع دریایی برای کارخانه‌ها و صنایع مرتبط داخلی، تسریع در اجرای آیین‌نامه‌ها به‌ویژه قانون حمایت از توسعه صنایع دریایی و رفع موانع، آشنایی هرچه بیشتر مسئولین و مردم با صنایع دریایی و مسائل آن، پیگیری راه‌های حداکثر استفاده از توان و ظرفیت صنایع داخلی، آشنایی با برنامه‌ها دیدگاه‌های مسئولین اجرایی و قانون‌گذاری کشور در خصوص صنایع دریایی، بررسی و نقد اقدامات و مسائل و مشکلات صنایع دریایی از منظر همه ارگان‌ها و مراکز مرتبط، ارائه آخرین دستاورد‌های علمی و فناوری در صنایع دریایی و صنایع وابسته، گسترش تعاملات بین‌المللی برای توسعه همکاری‌های منطقه‌ای و جهانی و انجام دیپلماسی علمی و فناوری، توجه به آینده‌نگاری و آینده‌پژوهی و مستندسازی در حوزه فعالیت‌های دریایی و سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی راهبردی در راستای سیاست‌های کلان نظام از دیگر محور‌های برگزاری این همایش سه روزه است.

افتتاحیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی-جزیره قشم

طراحی، ساخت شناور و تجهیزات دریایی، مهندسی مواد پیشرفته و فناوری‌های نوین دریایی، لجستیک و حمل و نقل دریایی و اقیانوس شناسی، شیلات و زیست فناوری دریا از محور‌های تخصصی این همایش است.

در بیست و یکمین دوره همایش و نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی کشور تعداد 211 مقاله دریافت شده است که پس از بررسی های علمی و دریافت نظرات هیات داوران این همایش در نهایت تعداد 154 مقاله پذیرفته شده است.

طبق برنامه ریزی صورت گرفته برگزاری 18 کارگاه آموزشی به مدت 18 ساعت به عنوان بخشی از برنامه های جانبی در این دوره توسط مراکز پژوهشی دریایی ارائه شده است، که علاقه مندان و دانشجویان می توانند در آن حاضر شوند.

همچنین در این دوره از همایش و نمایشگاه  برای نخستین بار رویداد استارت آپ دریایی با حضور 20 تیم استارت آپی حوزه دریا با هدف پر کردن خلا ارتباط صنعت و دانشگاه، ایجاد زنجیره ارزش افزوده در حوزه صنعت دریا و جذب توسط سازمان ها و ارگان ها و شرکت های دریایی در راستای رفع نیازهای فناورانه برگزار می شود.

افتتاحیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی-جزیره قشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

درخواست تشکیل معاونت دریایی در ریاست جمهوری

چ دی 11 , 1398
رئیس سازمان صنایع دریایی در میزگرد توسعه و پیشرفت دریایی ایران در بیست و یکمین همایش صنایع دریایی پیشنهاد تشکیل معاونت دریایی در ریاست جمهوری داد.