مرین‌پرس > اخبار انجمن‌ها و اتحادیه‌ها > برای توسعه مناطق محروم، چاره‌جویی کنید
کد خبر: 5571 تاریخ انتشار: تیر 8, 1399

مشاور مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در میزگرد تخصصی توسعه و پیشرفت دریایی عنوان کرد:

برای توسعه مناطق محروم، چاره‌جویی کنیدزمان مطالعه: 1 دقیقه

مشاور مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در میزگرد تخصصی توسعه و پیشرفت دریایی ایران با انتقاد از مغفول ماندن مناطق محروم از امکانات، خواهان چار‌جویی برای توسعه و پیشرفت در این مناطق شد.

به گزارش مرین‌پرس، سید مصطفی زمانیان از ارگان‌های دولتی خواست تا در راستای توسعه زیرساخت‌های شهری در مناطق دریایی بیش از گذشته اهتمام ورزند.

مشاور مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری عنوان کرد که در بسیاری از کشورها رویکردهای کلانی برای توسعه دریایی تبیین شده‌اند تا توان تمام ارگان‌ها برای دستیابی به آنها متمرکز شود.  

زمانیان همچنین عنوان کرد: تعیین و مشخص ساختن  هدف از توسعه دریایی نیز جزو الزاماتی است که در کشورهای دیگر به آن پرداخته می‌شود و سیاست‌های اجرایی، متناسب با هدف تببین می شوند.

زمانیان گفت: برخی کشورها با هدف خلق ثروت برنامه‌های ملی خود را برای توسعه دریایی تعیین می‌کنند و دسته‌ای هم بر پایه مزیت قدرت سازی و برتری سیاست های توسعه دریایی را دنبال می‌کنند.   

مشاور مرکز همکاری های تحول و پیشرفت همچنین عنوان کرد که سیاست های حمایتی این حوزه نیز می توانند ماموریت گرا یا اشاعه محور باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

توسعه دریایی از خرمشهر تا مکران

چ دی 11 , 1398
مدیرکل حمل و نقل ونماینده مجمع تشخیص مصلحت نظام از برنامه ریزی بری توسعه دریایی از خرمشهر تا مکران خبر داد.