مرین‌پرس > فیلم دریایی > کانال سوئز از فضا
کد ویدئو: 19851 تاریخ انتشار: فروردین 8, 1400

کانال سوئز از فضا

مشاهده ویدئو در کانال

به گزارش مرین‌پرس، در زیر اطلاعاتی عمومی در خصوص کانال سوئز آورده شده است.

کانال سوئز چیست؟

کانال سوئز یک آبراه ساخته شده توسط بشر است که از شمال به جنوب از طریق ایستم سوئز در مصر عبور می کند کانال سوئز دریای مدیترانه را به دریای سرخ متصل می کند و این مسیر را به عنوان کوتاهترین مسیر دریایی به آسیا از اروپا تبدیل می کند. از زمان تکمیل آن در سال 1869 به یکی از پر استفاده ترین خطوط حمل و نقل جهان تبدیل شده است.

چرا کانال سوئز مهم است؟

کانال سوئز از آن جهت مهم است که کوتاهترین مسیر دریایی از اروپا به آسیا است قبل از ساخت آن کشتی ها به سمت آسیا می رفتند و باید یک سفر دشوار را در اطراف جنوب آفریقا آغاز کنند. این کانال به دلیل موقعیت استراتژیک بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و هم به شدت محافظت می شود.

کانال سوئز در طول تاریخ چگونه تغییر کرده است؟

اشکال مختلف آنچه امروزه کانال سوئز است در مصر بین سالهای 1850 قبل از میلاد و 775 میلادی وجود داشته است اگرچه در درجه اول به منظور تسهیل تجارت بین دلتای رود نیل و دریای سرخ است بین سالهای 1859 و 1869 سعید پاشا خدیو مصری برای ساخت کانال فعلی دریاهای مدیترانه و سرخ با شرکت کانال سوئز فرانسه همکاری کرد .

تبلیغات

هزینه ساخت کانال سوئز چگونه پرداخت شد؟

کانال سوئز توسط شرکت کانال سوئز یک شرکت سهامی با دفتر مرکزی در پاریس تأمین مالی شد فرانسه در زمان تأسیس 52 درصد سهام و مصر 44 درصد سهام را در اختیار داشتند تا سال 1875 سهام مصر به انگلیس فروخته شد که به دولت کمک می کرد.

وضعیت بین المللی کانال سوئز چگونه است؟

وضعیت بین المللی کانال سوئز سابقه مبهمی دارد طبق کنوانسیون قسطنطنیه در سال 1888 این کانال به کشتی های همه ملت ها در زمان صلح و زمان جنگ باز است. با این حال موارد زیادی وجود داشته است که کشتی ها در زمان جنگ به ویژه در طول جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم از عبور و مرور منع می شوند به دلیل تنش با اسرائیل مصر در جریان بحران سوئز در سال 1956–57 و جنگ اعراب و اسرائیل در سال 1967 کانال را بست .

چه تعداد کشتی از کانال سوئز استفاده می کنند؟

طبق اعلام اداره کانال سوئز در سال 2018 18174 ترانزیت از کانال سوئز انجام شده است این تعداد در سال 2019 به 18880 رسید ، یا در حدود 51.5 در روز. کشتی های کانتینری و تانکرها بیشترین درصد حمل و نقل را در آن سال ها داشته اند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

چالش های روحی و روانی دریانوردان در هنگام کار در دریا و راه های مقابله با آن

د فروردین 9 , 1400
به گزارش مرین‌پرس، انجمن صنفی دریانوردان نوشت: دریانوردان عزیز می توانند علاوه بر راه حل های ذکر شده در فیلم برای کاهش علائم افسردگی، از سامانه 1480 مختص مشاوره تلفنی به دریانوردان در 7 استان ساحلی کشور استفاده نمایند. این سامانه در هر ساعت از شبانه روز آماده پاسخگویی به […]
مرین‌پرس