مباحثی پیرامون باستان‌شناسی دریایی/گفت‌وگوی ضبط شده

مشاهده ویدئو در کانال

به گزارش مرین‌پرس، باستان‌شناسی‌دریایی در اساسی‌ترین شکل خود به مطالعه مواد فرهنگی مربوط به بشر و تعاملاتش با دریاها می‌پردازد. این رشته، مطالعاتی از قبیل:کشتی‌ها و مغروقه‌ها، زیرساخت‌های دریایی، بهره‌برداری دریایی، هویت و چشم‌اندازهای دریایی و انواع دیگر میراث مانند میراث قابل لمس و غیرقابل لمس مرتبط با دریا را در بر می‌گیرد. از جمله رشته‌های منشعب از باستان‌شناسی دریایی می‌توان به «باستان‌شناسی شناورها» که بر روی «شناورها» و تمامی جنبه‌های فنی و اجتماعی آنچه بر روی خشکی، چه در زیر آب یا در موزه متمرکز است هم‌چنین «باستان‌شناسی‌زیرآب» که محوطه‌های باستانی در زیرآب را بدون در نظر گرفتن ارتباطشان با دریا که علاوه بر کشتی‌های مغروق شامل هواپیماهای مغروق، شهرهای مدفون در زیرآب، زیستگاه‌های به زیرآب رفته و … را نیز در بر می‌گیرد[ویکی‌پدیا].

در این ویدئو،  خلاصه گفت و گوی زنده (لایو) #مرین_پرس با آقای رامین ادیبی، کارشناس باستان‌شناسی دریایی و مدیرمسؤل نشریه منظر فرهنگ دریا و آقای محمد خزایی، کارشناس ارشد باستان‌شناسی را مشاهده کنید.

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

آشنایی با بویه نجات (life bouy) در کشتی

ج خرداد ۶ , ۱۴۰۱
به گزارش مرین‌پرس، کاپیتان مجید روشن با انتشار این ویدئو در خصوص الزامات این وسیله نجات دریایی نوشت: ☸️LIFEBUOYS☸️ 🔆SOLAS🔆CHAPTER 3REGULATION 7 (Personal Life_saving appliances) ✳️PARAGRAPH 1✳️ ✅۱.۱: این life buoy ها مطابق با الزامات پاراگراف ۲.۱.۱ آیین نامه LSA باید:⬅️۱.۱.۱: تا آنجاییکه امکان دارد باید براحتی در دو طرف […]
مرین‌پرس