ثبت رکورد بیش از ۱۰ هزار تُن کالای اساسی از بندر امام توسط شبکه ریلی

به گزارش خبرنگار مانا از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان، داوود چگنی افزود: در بازه زمانی مذکور ۱۹۷ دستگاه واگن مشتمل بر گندم، ذرت، دانه روغنی و روغن خوراکی بارگیری و از طریق ریل به مبادی مصرف به اقصی نقاط کشور ارسال شد.
وی با اشاره به هدف‌گذاری این اداره کل  برای افزایش سهم ریلی که حائز مزایای متعدد منحصر به فردی از جمله صرفه‌جویی در مصرف انرژی، سازگاری با محیط زیست و توسعه پایدار، کاهش هزینه‌ها و امنیت بالا است، گفت: تمهید زمینه و امکانات مساعد برای تقویت حمل ریلی و افزایش تعداد انبار‌های حمل ریلی به چهار باب از اهم عواملی است که در تحقق رکورد مذکور نقش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: مجتمع بندری امام خمینی به عنوان یکی از نخستین بنادر ریل پایه کشور با برخورداری از ۱۲۰ کیلومتر راه‌آهن داخلی و هشت ایستگاه ریلی همواره تلاش داشته است با هم‌افزایی با راه‌آهن جنوب در ترغیب صاحبان کالا به افزایش سهم ریلی نقش مهمی ایفا کند.

حدود ۸۰ درصد حجم کالا‌های اساسی مورد نیاز کشور از طریق بندر امام خمینی وارد می‌شود.

بندر امام خمینی پرترافیک‌ترین بندر عملیاتی کشور پس از بندر شهید رجایی در استان هرمزگان است.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سهم ایران در بانکرینگ؛ از رویایِ ۵۰ درصدی تا واقعیتِ ۵ درصدی!

ی اسفند ۷ , ۱۴۰۱
با وجود گردش مالی ۲۰۰ میلیارد دلاری بانکرینگ در اقتصاد دنیا، جایگاه ایران در درآمدزایی و میزان بهره‌مندی از صنعت سوخت‌رسانی به کشتی‌ها، بسیار ناچیز بوده است. هرچند بانکرینگ یکی از صنایع پردرآمد اقتصاد انرژی در جهان با استفاده از ظرفیت حمل‌ونقل دریایی است و اگرچه طبق برنامه ششم توسعه، […]
سهم ایران در بانکرینگ؛ از رویایِ ۵۰ درصدی تا واقعیتِ ۵ درصدی!