خلیج فارس در استان بوشهر مواج و متلاطم شد

خلیج فارس در استان بوشهر مواج و متلاطم شد

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفتگو با خبرنگار مانا در بوشهر، از وزش باد‌های شمالی در سواحل استان تا ۲۸ اسفند خبر داد و اظهار داشت: در این مدت جهت وزش باد در استان بوشهر غالباً شمال غربی تا شمال شرقی است.

وی از افزایش سرعت وزش باد در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: سرعت وزش باد در استان بوشهر ۱۰ تا ۳۸ گاهی تا ۴۴ کیلومتر در ساعت و بر روی دریا در مناطق مرکزی و جنوبی خلیج‌فارس ۱۶ تا ۴۴ گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر افزایش ارتفاع موج دریا در نوار ساحلی استان را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: ارتفاع موج خلیج فارس در نوار ساحلی استان ۹۰ تا ۱۵۰ و در مناطق مرکزی و جنوبی خلیج فارس ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی ۲۱۰ سانتیمتر است.

شکوهی‌پور با تأکید بر پرهیز از استفاده از سواحل به ویژه گردشگران اضافه کرد: باید از رفتن به دریا با شناور‌های سبک از جمله قایق‌های تفریحی و صیادی با این شرایط آب و هوایی در نوار ساحلی استان بوشهر خودداری شود.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کاهش ۲۴ درصدی نصب اسکرابر به کشتی‌ها در سال ۲۰۲۲

ج اسفند ۲۶ , ۱۴۰۱
به گزارش گروه بین‌الملل مانا  به نقل از  مؤسسه  بیمکو؛ در حال حاضر بیش از ۲۹ درصد کشتی‌های فله خشک،   ۳۲ درصد کشتی‌های کانتینری و ۳۸ درصد تانکر‌ها‌ی نفتی  دارای اسکرابر هستند؛ که این ارقام ۱۳ درصد کل ناوگان کشتیرانی جهان را تشکیل می‌دهد. «نیلز راسموس» تحلیلگر ارشد حمل‌ونقل […]