ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش نشدنی‌ها را شدنی کرد

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دیپلماسی دفاعی کشورمان مبتنی بر صلح پایدار و عدم سلطه پذیری و سلطه گری است و نیروی دریایی بدنبال تحقق این دیپلماسی است که موجب بازدارندگی و صلح پایدار با حضور در آب‌های بین المللی است.

امیر دریاداردوم قادر وظیفه  در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش پس از ۶۵ هزارکیلومتر دریانوردی و سفر به دور کره زمین به کشورمان بازگشته است، افزود: این ناوگروه متشکل از ناو بندر جمهوری اسلامی ایران مَکران و ناو شکن کاملا ایرانی دنا است که اوایل مهر ماه سال گذشته سفر دریایی خود را از بندرعباس آغاز کرد.

وی با بیان اینکه این ناوگروه تاکنون ۲۳۳ روز سفر دریایی داشته است، تصریح کرد:  این ماموریت دریایی با هدف تحقق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر راهبردی بودن نیروی دریای ارتش و لزوم حضور در آب‌های بین المللی برای نمایش عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران اجرا شد.

فرمانده منطقه یکم نداجا با اشاره به اینکه در تاریخ دریانودری کشورمان برای اولین بار است که دور کره زمین را طی کرده ایم، اضافه کرد: موفقیت در این ماموریت نتیجه تلاش نیروهای متخصص و آموزش دیده است.

وی با بیان اینکه وظیفه ناوشکن دنا کاملا ایرانی است که هشت ماه حضور مستمر و بدون اتکا به دیگران داشته است، عنوان کرد: ناو بندر مکران نیز نقش پشتیبانی در این ناوگروه داشته به طوری که همه نیازها و امکانات لازم را تامین می‌کرد به طوری که حتی یک بیمارستان با کادر متخصص و بانک خون همراه داشت و یک مورد جراحی موفقیت آمیزآپاندیس نیزدر این ناوگروه داشتند.

امیر وظیفه با اشاره به اینکه مهمترین زیرساخت نیروی دریایی ارتش، نیروی انسانی است که به لطف خدا ما دارای نیروی انسانی ولایت مدار، ارزشی و دارای تخصص و مهارت هستیم، اضافه کرد: این ناوگروه از اقیانوس هند، آرام که البته برخلاف اسمش بسیار ناآرام است و اقیانوس اطلس را طی کرد و با توجه به استفاده از نرم افزار ایرانی هوشمند پیش بینی شرایط جوی و دریایی مشکل در طول دریانوردی نداشت به طوری که چهار بار از خط استوا عبور کردند با وجود اینکه برخی از کارشناسان می‌گفتند که سفرناوشکن‌های سنگین به اقیانوس ها می‌تواند خطرناک باشد.

وی ادامه داد: به فرمایش مقام معظم رهبری، دیپلماسی دفاعی کشورمان مبتنی بر صلح پایدار و عدم سلطه پذیری و سلطه گری است و نیروی دریایی بدنبال تحقق این دیپلماسی است که موجب بازدارندگی و صلح پایدار با حضور در آب‌های بین‌المللی است.

فرمانده منطقه یکم نداجا با اشاره به اینکه امروز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران مرز جغرافیایی ندارد، افزود: امروز امت اسلامی در سراسر جهان خوشحال است که ایران عزت و اقتدار امت اسلامی را در عرصه جهان نشان داده است و همچنین به کشورهای جهان نیز نشان داده شد که ایران عزیز قدرتمند است.

وی با قدردانی از خانواده‌های نیروهای مشغول در این ناوگروه خاطرنشان کرد: اگر امروز در دریا حضور مقتدرانه‌ای داریم مدیون خانواده‌های نیروهای جان بر کف نیروی دریایی هستیم که با افتخار و ایثار بار زندگی را در نبود مردان خانواده به دوش کشیدند.

امیر وظیفه با اشاره به اینکه خانواده‌هایی از ۲۹ استان در مراسم استقبال از نیروهای این ناوگروه در بندرعباس حضور خواهند داشت، عنوان کرد: امروز نیز از این ناوگروه در شهرستان جاسک با حضور لنج‌های صیادی، شناورهای مرزبانی و نیروی دریایی سپاه استقبال می‌شود و آئین‌های استقبال و تقدیر از نیروهای این ناوگروه تا سوم خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رونق تجارت خارجی در گمرکات آبادان در نخستین ماه ۱۴۰۲

ش اردیبهشت ۳۰ , ۱۴۰۲
وحید پورحشمت در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: صادرات کالا‌های غیرنفتی از گمرکات آبادان به مقصد کشور‌های حاشیه خلیج فارس در فروردین ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال از نظر وزنی ۱۳۸ درصد و از لحاظ ارزشی ۵۵ درصد رشد داشته است. به گفته مدیرکل گمرک آبادان واردات […]