نجات جان دو صیاد مفقود شده با تلاشی ۷ ساعته در اطراف جزیره کیش

به گزارش مانا، “اسماعیل مکی زاده “با اشاره به نجات جان دو صیاد مضطر در ۲۰ مایلی جنوب شرق جزیره کیش گفت: دو صیاد که به علت نقص فنی موتور به مدت دو روز در دریا سرگردان شده بودند با تلاش مرکز جستجو و نجات دریایی استان نجات و به آغوش خانواده بازگشتند.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در تشریح  جزئیات این عملیات جستجو و نجات بیان داشت: چند روز قبل دو صیاد از بندر شناس در غرب هرمزگان جهت صید عازم دریا شده که به دلیل نقص فنی در موتور و عدم ارتباط تلفنی با منطقه به مدت دو روز شرایط سخت سرگردانی در دریا را تجربه می‌کنند.

وی افزود: در پی طولانی شدن حضور صیادان در دریا و عدم ارتباط تلفنی، روز گذشته ۲۶ تیر ماه خانواده دو صیاد مفقود شده موضوع را به مرکز جستجو و نجات دریایی هرمزگان اطلاع می‌دهند.

مکی زاده با بیان اینکه پس از دریافت خبر مفقودی بلافاصله ناجی ۱۲ از جزیره کیش عملیات جستجو و نجات را آغاز می‌کند گفت: آنچه مسلم بود امواج دریا قایق بدون موتور را به مکانی دور‌تر از آنچه صیادان محلی پیش بینی می‌کردند هدایت کرده بود که این  امر باعث شد تا شناور ناجی ۱۲ با پایش بخش وسیعی از گستره دریایی و هفت ساعت تلاش مداوم صیادان را در ۲۰ مایلی جنوب شرق جزیره کیش پیدا کند.

به گفته معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان پس از نجات صیادان و یدک کردن قایق آن‌ها به محل امن، افراد در سلامت کامل جهت انتقال به بندر حسینه به قایق همیار ناجی تحویل داده شدند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رونمایی از ۷۰۰ بسته سرمایه گذاری در مناطق آزاد

س تیر ۲۷ , ۱۴۰۲
به گزارش مانا، محمد مخبر  معاون اول رئیس جمهور، در این جلسه از تکریم سرمایه‌گذاران و تسهیل فرایند‌های سرمایه‌گذاری بعنوان مهمترین عامل در جذب سرمایه یاد کرد و گفت: روان‌سازی فرایند‌ها باید به نقطه‌ای برسد که سرمایه گذاران درگیر بروکراسی و موانع دست و پاگیر اداری نشوند. مخبر با تاکید […]