به توسعه سواحل مکران توجه جدی نشود زمان را از دست می‌دهیم

به گزارش مانا، امیر دریادار شهرام ایرانی در همایش ملی توسعه سواحل مکران که در دانشگاه امام صادق برگزار شد، گفت: در حوزه اقتصاد باید به دریا توجه ویژه داشته باشیم.

وی در ادامه به نقشه کشور اشاره کرد و گفت: نیروی دریایی از سال ۸۸ به بعد پیشروی دریایی خوبی داشته است، مقام معظم رهبری فرمودند پیشروی در دریاهای آزاد بسیار پر اهمیت است.

وی افزود: در دیدار با رهبر معظم انقلاب به ایشان گفتم که می خواهیم یک دور کره زمین را بزنیم و ما این کار را با ناو گروه ۸۶ به سرانجام رساندیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار کرد: جمهوری اسلامی برای طی عرض آرام سابقه ای نداشته است، اما امروز به برکت انقلاب کجا هستیم. ناوشکن تمام ایرانی ساخته می‌شود و  تمام کره زمین را دور می‌زند.

دریادار ایرانی ادامه داد: ما دو نگاه می توانیم داشته باشیم یکی اینکه از خشکی به سمت دریا برویم و نگاه دیگر اینکه از دریا به سمت خشکی برویم که می‌بینیم کشورهای موفق از دریا به سمت خشکی رفته‌اند.

وی افزود: سواحل مکران ما امروز هیچ توسعه ای نیافته، که اگر این توجه جدی نشود ما زمان را از دست خواهیم داد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کشف ۱۷.۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در بندر دلوار بوشهر

د آذر ۲۰ , ۱۴۰۲
یدالله شرفی در گفت‎وگو با خبرنگار مانا در بوشهر با اشاره به اشراف اطلاعاتی نیرو‌های مرزبانی در نوار ساحلی استان بوشهر و مرز دریایی خلیج فارس اظهار داشت: تردد همه شناور‌ها در خلیج فارس رصد و پایش می‌شود. وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در امر مقابله و […]