بقایای یک کشتی از دو قرن پیش در اعماق آب‌های نزدیک ساحل سنگاپور کشف شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، این کشتی حامل اشیایی از جنس سرامیک و دیگر کالاهای تزئینی و کاربردی بود. کشف بقایای این کشتی از نظر باستان شناسان نشان دهنده اهمیت تاریخی سنگاپور در حمل و نقل دریایی است.

سنگاپور در گذشته نیز مانند امروز یکی از قطب های تجارت دریایی بود. کشتی‌هایی که بین اقیانوس هند و دریای جنوب چین در رفت و آمد بودند از نزدیکی ساحل سنگاپور عبور می‌کردند.

بنا به اعلام هیئت میراث فرهنگی سنگاپور بقایای کشتی کشف شده در اعماق آب‌های منطقه پدرا برانکا در شرق تنگه سنگاپور قرار داشت. غواصان پیش از این در سال ۲۰۱۵ به طور تصادفی بقایای یک کشتی دیگر را در نزدیکی ساحل سنگاپور کشف کرده بودند. آن کشتی حامل اشیایی سرامیکی بود که قدمت آنها احتمالاً به قرن چهاردهم میلادی بر‌می گشت.

به گفته باستان شناسان کشف بقایای این کشتی نشان می‌داد که سنگاپور پیش از ورود استعمارگران بریتانیایی در سال ۱۸۱۹ نیز یکی از قطب های تجاری آسیا بود. جستجو برای کشف کامل بقایای این کشتی باعث شد تا غواصان لاشۀ کشتی دیگری را که خبر کشف آن روز چهارشنبه منتشر شد پیدا کنند.

تبلیغات

به گفته باستان شناسان دومین کشتی غرق شده احتمالاً یک کشتی تجاری ساخت هند بوده است که در سال ۱۷۹۶ میلادی در مسیر حرکت از چین به مقصد هند غرق شد. محموله های این کشتی احتمالاً قرار بوده است در نهایت به بریتانیا منتقل شود.

طبق اعلام هیئت میراث فرهنگی سنگاپور مراحل جستجو و کشف بقایای این دو کشتی طی سال جاری به پایان رسید./یورونیوز

منبع


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تخلیه ۹۴ هزار تن کالای اساسی در بندر چابهار

پ خرداد 27 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مرین‌پرس، معاون بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: این کالا‌ها شامل ۶۷ هزار تن ذرت فله و ۲۷ هزار تن برنج است که با دو فروند کشتی وارد بندر چابهار شده است. تبلیغات حسین شهدادی افزود: با وجود محدودیت‌های ناشی […]