تصویب نزدیک به 13 هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط صندوق توسعه صنایع دریایی

زمان مطالعه: 1 دقیقه

میزان تسهیلات تصویب شده صندوق توسعه صنایع دریایی به بخش صنایع دریایی کشور در هشت ساله دولت تدبیر و امید ۸۲۲ مورد و به مبلغ ۱۲ هزار و 820 میلیارد ریال بوده است.

به گزارش مرین‌پرس، تاکنون 645 مورد از این تسهیلات به مبلغ ۴ هزار و ۴۷۲ میلیارد ریال از طریق بانک‌های عامل مصوب و از این میزان مصوبات بانکی تاکنون در حدود ۲۵۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

تعداد تسهیلات تصویب شده صندوق در سال گذشته 112 فقره و تسهیلات مصوب شده بانکی 82 مورد بوده است. در این سال 141 فقره تسهیلات در صندوق مورد بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر است که از این میزان تسهیلات طی چهار سال گذشته ۴۱۲ فقره تسهیلات کم‌ بهره به مشاغل خرد دریایی و به مبلغ ۵۳۲ میلیارد ریال پرداخت شده که ضمن تثبیت حدود ۹۵۰ شغل، باعث اشتغال‌زایی بیش از ۶۰۰ نفر در حوزه دریا شده است.

صندوق توسعه صنایع دریایی علاوه بر کمک به اشتغالزایی در مناطق محروم، ضمن همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و با تشکیل دوره های آموزشی مرتبط با دریا، نسبت به آموزش و ارتقای نیروی کار دریایی در استانهای ساحلی با تشکیل ۱۶ دوره آموزشی برای حدود ۳۰۰ نفر اقدام نموده است.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تخليه يك ميليون و 107 هزار تن انواع كالاي اساسي در ۴ ماه نخست ۱۴۰۰ در بندر شهيدرجايي/ پهلوگيري 5 فروند كشتي تا پايان مرداد

چ مرداد 13 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقهمديركل بنادر و دريانوردي هرمزگان گفت: ميزان تخليه كالاهاي اساسي در بندر شهيد رجايي طي چهار ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد رشد داشته است. منبع

همچنین بخوانید: