تمرین عملیات کمک پزشکی و نجات نفرات مضطر در دریا انجام شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ارتش، در ادامه برگزاری رزمایش مرکب دریایی آیونز (آیمکس ۲۰۲۲)، شب گذشته، عملیات مخابره با چراغ در شرایط اضطرار ارتباطی در دریا، در سکوت مطلق رادیویی و در حالت قطع ارتباطات الکترونیکی بین ناوشکن‌های نیروهای دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، هند، فرانسه و بنگلادش با موفقیت انجام و در ادامه ناوهای شرکت کننده در رزمایش، به فرماندهی ناوشکن تمام ایرانی دنا به گشت زنی دریایی شبانه در پهنه آب‌های اقیانوس هند پرداختند.

ناخدا یکم فرهاد فتاحی فرمانده ناوگروه نیروی دریایی ارتش در رزمایش آیونز ۲۰۲۲ با اعلام خبر فوق گفت: در این مرحله از رزمایش و در راستای تمرین عملیات امداد و کمک پزشکی، درخواست کمک پزشکی از سوی ناوبالگردبر میسترال نیروی دریایی فرانسه، به ناوشکن جمهوری اسلامی ایران دنا ارسال شد که سریعاً تیم پزشکی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران توسط یک فروند قایق تندرو بومی به‌سوی ناوبالگردبر فرانسوی اعزام و فرد مصدوم مورد معاینه و مداوای تیم پزشکی قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه عملیات نجات فرد مضطر در دریا (آدم به دریا) انجام شد که در این مرحله نیز پس از درخواست ناو نیروی دریایی فرانسه، فردی که به دریا سقوط کرده بود توسط تیم غریق نجات نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران از دریا نجات یافته و پس از انتقال به ناوشکن جمهوری اسلامی ایران «دنا» و انجام معاینات پزشکی به ناو فرانسوی تحویل شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

جای خالی بنادر شمالی ایران در معادلات حمل‌ و نقلی چین به اروپا

چ فروردین 10 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه مرین‌پرس  در ۱۶ مارس ۲۰۲۲ وبیناری با موضوع حفظ ظرفیت حمل ریلی برای محمولات تجاری بین آسیا و اروپا برگزار شد. به گزارش تین نیوز به نقل از آسام تدبیر، گفتگوهای این وبینار بر محوریت بررسی راه‌حل‌ های جایگزینی حمل بار، از طریق راه آهن در […]