صدور هشدار دریایی سطح زرد در نوار ساحلی استان بوشهر

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به صدور هشدار دریایی سطح زرد در نوار ساحلی استان گفت: در این راستا با افزایش شدت وزش باد ارتفاع موج دریا در خلیج‌فارس به حدود ۲ متر می‌رسد.

صدور هشدار دریایی سطح زرد در نوار ساحلی استان بوشهر

فرج‌الله شکوهی پور در گفتگو با خبرنگار مانا در بوشهر از افزایش سرعت وزش باد در روز‌های چهارشنبه تا جمعه هفته جاری در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: در این راستا با افزایش سرعت وزش باد تا ۴۰ کیلومتر در ساعت هشدار دریایی سطح زرد صادر شده است.

وی با بیان اینکه هشدار دریایی سطح زرد تا ۲۷ بهمن در نوار ساحلی استان بوشهر ادامه دارد گفت: ارتفاع موج دریا تا حدود ۲ متر در خلیج فارس و نوار ساحلی استان بوشهر افزایش می‌یابد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر منطقه اثر هشدار دریایی سطح زرد را سواحل و فراساحل استان بوشهر اعلام و تصریح کرد: در این شرایط جوی باید از تردد دریایی با شناور سبک از جمله قایق تفریحی و صیادی در نوار ساحلی استان بوشهر پرهیز شود.

شکوهی‌پور اختلال در فعالیت‌های دریایی خلیج فارس و خطر غرق شدن را از مخاطرات هشدار دریایی سطح زرد دانست و افزود: باید در این شرایط تمهیدات لازم برای پیشگیری از هرگونه خسارت احتمالی اندیشیده شود.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

همایش ملی «شناورهای تندرو» در بوشهر برگزار شد

چ بهمن 25 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرنگار مهر، همایش ملی «شناورهای تندرو» صبح چهارشنبه با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه در دانشگاه خلیج فارس استان بوشهر آغاز شد. فرمانده نیروی دریایی سپاه در این همایش با تاکید بر حمایت همه جانبه از دانش بنیان‌ها گفت: با کمک دانش‌بنیان‌ها ساخت […]

همچنین بخوانید: