شمار مسافرت‌های دریایی در هرمزگان  به مرز چهار میلیون نفر رسید

زمان مطالعه: 2 دقیقه

شمار مسافرت‌های دریایی در هرمزگان  به مرز چهار میلیون نفر رسید

دبیر طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروزی در هرمزگان گفت: بیش از سه میلیون و ۹۹۴هزار نفر مسافر و گردشگر از ۲۵اسفندماه سال گذشته تا پایان روز ۱۳فروردین‌ماه جاری در استان جابه‌جا شدند.
به گزارش اقتصادسرآمد، اسماعیل مکی‌زاده اظهارداشت: سه میلیون و ۹۹۴ هزار و ۶۸۹ مسافر و گردشگر از ابتدای طرح تسهیل سفرهای دریایی ۱۴۰۳ از طریق بنادر مسافری وارد جزایر استان شدند. از این تعداد سه میلیون و ۳۸۱ هزارو ۶۷۵ مسافر و ۶۱۳ هزارو ۱۴ نفر گردشگر بودند.دبیر طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳ در هرمزگان گفت: از این تعداد مسافر ۳۵ هزار و ۴۰۴ مسافر از طریق بندر آفتاب و ۲۹۴ هزارو ۱۵۹ مسافر از بندر مسافری شهید حقانی بندرعباس به مقاصد جزایر قشم و هرمز رفت‌و آمد کردند.
به گفته مکی‌زاده؛ از مجموع مسافرانی که در این بازه زمانی از طریق بنادر مسافری وارد جزایر استان شدند، ۱۴۹ هزارو ۸۷۸ نفر آنها بین بنادر پهل، لافت و جزیره قشم جابه‌جا شدند.
به گفته وی؛ این تعداد مسافر و گردشگر به وسیله ۸۹ هزارو ۳۲۰ شناور مسافری و گردشگری در مسیرهای دریایی استان هرمزگان رفت‌وآمد کرده‌اند.
معاون دریایی بنادر هرمزگان گفت: در این مدت نیز ۶۳۳ هزار و ۲۰۲ دستگاه خودرو از طریق شناورهای لندینگ‌کرافت از سرزمین اصلی به مقصد جزایر قشم و کیش و برعکس جابه‌جا شدند.
مکی‌زاده، آمار تردد مسافران از اسکله شهید ذاکری قشم را بیش از ۲۶۹ هزار اعلام کرد و ادامه داد: از ابتدای طرح سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳ تا پایان روز ۱۳ فروردین‌ماه جاری نیز ۹۰ هزارو ۱۳ مسافر و هشت هزار و ۴۴۸ گردشگر از طریق بنادر و اسکله‌های مسافری و گردشگری استان جابه‌جا و از مناطق تفریحی و گردشگری آن بازدید کردند.
طرح تسهیل سفرهای نوروزی از ۲۵ اسفندماه سال ۱۴۰۲ آغاز و تا فردا چهارشنبه ۱۵ فروردین‌ماه سال ۱۴۰۳ ادامه دارد. در اجرای این طرح در مجموع ۶۰۷ شناور مسافری و گردشگری به منظور جابه‌جایی ۱۳ هزار و ۷۲۸ مسافر و گردشگر و حمل یک‌هزار و ۸۹۲ خودرو فعال شده است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از اقتصاد سرآمد

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نقش موثر جوامع محلی، صیادان و سرمایه‌گذاران در حوزه شیلات

چ فروردین 15 , 1403
زمان مطالعه: 2 دقیقه رئیس سازمان شیلات ایران ضمن اشاره به افزایش میزان مشارکت مردم در سال گذشته برای حفظ و احیای ذخایر دریایی کشور، عرضه بیش از یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن محصولات مختلف به بازار داخلی و خارجی را مد نظر قرار داد و گفت که حدود […]

همچنین بخوانید: