افزایش 27 درصدی ترانزیت خارجی در بندر شهید رجایی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

افزایش 27 درصدی  ترانزیت خارجی  در  بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از افزایش 11 درصدی عملیات کانتینری بندر شهید رجایی در 1402خبرداد و گفت: به رغم اعمال شدیدترین تحریم‌های دریایی و با اتکا بر ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها داخلی، سال گذشته عملیات کانتینری در این بندر به بالاترین رقم خود طی شش سال گذشته رسید.
به گزارش اقتصادسرآمد، حسین عباس‌نژاد با اشاره به ثبت حدود 2 میلیون و 200 هزار TEU عملیات کانتینری در بندر شهید رجایی طی سال 1402 اظهارداشت: با یافتن راهبردها و سازکارهای لازم و همچنین اتکا به ظرفیت‌ها و توانمندی داخلی، نمودارهای سال گذشته بالاترین رقم عملیات کانتینری را در همسنجی با شش سال گذشته نشان می‌دهند.
 وی با بیان اینکه اعمال شدیدترین تحریم‌ها و محدودیت‌های سال‌های اخیر و نیز ایجاد تنگناهای اقتصادی بر علیه صنعت حمل‌و‌نقل دریایی کشور تاثیرات زیان‌دهی در حوزه کانتینری تحمیل کرده بود، بیان داشت: با فعالیت‌های محور‌گونه، عمل‌گرا و یافتن راهبردها و سازکارهای لازم از سوی نیروهای متخصص شاغل در این مجموعه سال گذشته شاهد افزایش 11 درصدی عملیات کانتینری در این حوزه بودیم. 
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اشاره به پهلودهی بیش از 2هزار و 500 فروند شناور کانتینری به منظور انجام عملیات تخلیه و بارگیری در یکساله 1402 خاطر نشان کرد:  در سال گذشته میزان کانتینرهای وارداتی نسبت به سال گذشته ثابت بوده اما میزان کانتینرهای صادراتی 20 درصد افزایش داشته است.
 به گفته عباس‌نژاد؛ با بهره‌گیری از شاخص‌های موجود و همچنین ترسیم برنامه مبنایی از سوی کارشناسان شاغل در این حوزه برابر با ضوابط ابلاغی، ترانزیت خارجی بخش کانتینری افزایش 27 درصدی را به ثبت رسانده است.
 وی با اشاره به راهبردهای سال 1403 در بزرگترین بندر کانتینری کشور گفت: با بهره‌گیری از ظرفیت ایحاد شده و تدوین و اولویت‌بندی راهبردهای جدید هم‌راستا با سیاست‌های 9گانه حمل‌و‌نقل دریایی ترسیم شده از سوی رهبر معظم انقلاب به طور خاص در حوزه کانتینری اعم از سخت افزاری و نرم افزاری تمام تلاش خود را در راستای شعار سال«جهش تولید با مشارکت مردم» بکار خواهیم گرفت.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از اقتصاد سرآمد

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

لبخند بازار به جيب‌هاي خالي «سرمايه گذاري يك روياست»

د فروردین 27 , 1403
زمان مطالعه: 2 دقیقه گروه اقتصاد – یونس اسماعیلی نژاد – عطش سرمايه‌گذاري از آن جا مي‌آيد كه كسي خيال مي‌كند با سرمايه‌گذاري مي‌شود بدون كار كردن و در خيال آسوده، پا روي پا بيندازد و پول پارو كند. سرمايه‌گذاري يك هوس دوست داشتني است كه در انسان براي دستيابي […]

همچنین بخوانید: