صدور مجوز بهره‌برداری از بندر نخیلو به عنوان بندر پشتیبان شرکت نفت فلات قاره ایران

شرکت نفت فلات قاره ایران موفق به اخذ مجوز بهره‌برداری یک ساله از بندر نخیلو به عنوان بندر پشتیبان در جزیره لاوان و سکوهای نفتی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی شد.

دیدار قاسم عسکری‌نسب مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان با ایرج جعفری مسئول امور حقوقی منطقه لاوان شرکت نفت فلات قاره ایران
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، در دیدار قاسم عسکری‌نسب مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان با ایرج جعفری مسئول امور حقوقی منطقه لاوان شرکت نفت فلات قاره ایران، بر لزوم تعامل هرچه بیشتر و افزایش سطح تعاملات بین این دو ارگان در جهت پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی و مرتفع شدن مشکلات تاکید شد.

در این دیدار جعفری مسئول امور حقوقی منطقه لاوان ضمن تقدیر و تشکر از همکاری تنگاتنگ بنادر غرب هرمزگان با این شرکت گفت: حرکت ما  همسو با قوانین دریایی و حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی است و با اخذ مجوز بهره‌برداری از بندر نخیلو به عنوان بندر پشتیبان شرکت نفت فلات قاره در جزیره لاوان و سکوهای نفتی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی با تمام توان برای ایجاد امکانات لازم برای صادرات هرچه بیشتر نفت و فرآورده‌های نفتی تلاش خواهیم کرد.

در ادامه عسکری‌نسب ضمن لزوم توجه جدی به پشتیبانی از جزایر و بنادر نفتی برای حمل‌و‌نقل صادرات نفت و فرآورده‌های نفتی و سرعت بخشیدن به آن، همچنین تعاملات و همکاری بیشتر بین ارگان‌ها در مسیر چشم‌انداز توسعه کشور افزود: بنادر غرب هرمزگان آماده هرگونه همکاری در جهت پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی در زمینه خدمات به بنادر نفتی برای صادرات نفت است زیرا افزایش صادرات نفت، تولید سرمایه و ایجاد اشتغال بیشتر را به دنبال خواهد داشت.

موقعیت اسکله بندر نخیلو بندر لنگه و جزیره لاوان و جزیره هندورابی و بندر مقام بر روی نقشه

به گزارش مارین‌پرس، بندر نخیلو از توابع بخش شیبکوه شهرستان بندرلنگه یکی از بنادر تابعه بنادر غرب استان هرمزگان در فاصله ۱۴ کیلومتری جزیره لاوان و ۱۳۸ کیلومتری از بندرلنگه است. این بندر موقعیت استراتژیک و استثنایی برای لجستیک منطقه لاوان و سکوهای نفتی در این منطقه دارد.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کنفرانس ملی صنعت، تجارت و علوم دریایی در خرمشهر

س شهریور 25 , 1399
دومین کنفرانس ملی صنعت، تجارت و علوم دریایی در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر برگزار می‌شود.
پوستر دومین کنفرانس ملی صنعت، تجارت و علوم دریایی در خرمشهر

شاید برای شما جالب باشد