تاسیس کمیته های فنی متناظر تاسیسات الکتریکی کشتی ها و سکوهای فراساحلی

در نشستی که با حضور مدیران سازمان ملی استاندارد کشور در راستای تدوین استاندارد‌های بین المللی برگزار شد، دانشگاه تخصصی دریانوردی و علوم دریایی چابهار موفق شد در بین دانشگاه‌های برتر کشور، مجوز تاسیس کمیته‌های فنی الکترونیک دریایی و مخابرات دریایی را کسب نماید.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، نشست توجیهی و تاسیس کمیته های فنی  متناظر  INEC TC18 , INEC TC80متناظر با کمیته های فنیIEC TC18 , IEC TC80  با عنوان “تاسیسات الکتریکی کشتی ها و سکوهای ثابت و متحرک فراساحلی” و “ناوبری دریایی و تجهیزات و سیستم های ارتباطات رادیویی” با مشارکت اداره کل استاندارد استان سیستان و بلوچستان و حضور متخصصان و اعضای هیات علمی در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار شد.

در این نشست پس از ارائه توضیحات و آشنایی با سازمان بین المللی الکتروتکنیک (IEC) کمیته ملی برق و الکترونیک ایران و ساختار کمیته های فنی و فعالیت آنها، رسول دامنی به عنوان رییس کمیته INEC TC80  و اسماعیل سارانی به عنوان رییس کمیته INEC TC18 و همچنین ولی محمد نظر زهی نیز به عنوان دبیر دو کمیته مذکور، از دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار، منصوب شدند.

گفتنی است، سازمان ملی استاندارد کشور، ۱۲ زیر کمیته فنی متناظر از کمیته‌های فنی TC۸ و TC۱۸۸ را به دلیل وجود توانمندی‌های زیر ساختی و سطح علمی بسیار بالای اعضای هیات علمی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار، به این دانشگاه تخصصی واگذار نموده است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تبدیل قشم به قطب نخست تولید بچه ماهی کشور

د تیر 10 , 1398
مدیر کشاورزی و شیلات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با تدبیر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و سرمایه گذاری مشترک دو شرکت مالزیایی و ایرانی، قشم به قطب نخست تولید بچه ماهی دریایی در کشور و منطقه تبدیل می شود.

شاید برای شما جالب باشد