انجام موفقیت آمیز تعمیر خط لوله ابوذر در عمق ۵۰ متری دریا

همکاران غواص تعمیرات زیرآب منطقه خارگ با تلاش و به کارگیری تجربه، مهارت و تخصص شغلی، محل نشت یک نقطه دیگر از خط لوله دریایی ۲۴ اینچ میدان ابوذر که در عمق ۱۶۰ تا۱۷۰ پایی (۴۹ تا ۵۱ متری) دریا قرار داشت را بدون قطع یا کاهش تولید و ایجاد آلودگی مهار نموده و تعمیر کردند.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

اردشیر ضابطی رییس تعمیرات زیر آب منطقه در این زمینه گفت: تیم غواصی تعمیرات زیرآب منطقه خارگ به محض اطلاع و دریافت گزارش، با شناسایی و علامت گذاری محل نشت بلافاصله با پیشنهاد کارشناسان تعمیرات زیرآب و رهنمودهای رییس منطقه نسبت به افزایش فاز آبی خط ۲۴ اینچ با توجه به ساعت محل نشت و کاهش تفکیک آب همراه نفت از سکو توسط همکاران بهره برداری سکوی ابوذر اقدام نموده و در چند روز عملیات بدون هیچ گونه آلودگی نفتی و تنها خروج آب با فشار بالا از محل نشت، عملیات برداشتن پوشش سیمانی و پاکسازی های لازمه با به کارگیری ابزار هیدرولیکی و تجربه غواصان و سرپرستان تعمیرات زیرآب انجام شد.

به گزارش مارین نیوز، وی افزود: با توجه به حجم و فشار آب بسیار زیاد، همچنین در اختیار نداشتن نشت بند استاندارد و کارخانه ای، مشکلات زیادی عملا برای اجرا، مهار و تعمیر این نقطه ایجاد شده بود که در نهایت در روز جمعه سوم آبان به پایان رسید. به گفته آقای ضابطی، از سال گذشته تاکنون به دلیل شرایط خاص قرارگیری محل نشت و امکان اجرای فاز آبی؛ این دومین مورد تعمیر خط لوله به صورت در حال تولید و Online بوده که بدون هیچ گونه آلودگی نفتی انجام شده است.

گفتنی است، اجرای موفقیت آمیز این عملیات با هدایت، راهبری و تصمیم سازی روسای تعمیرات زیرآب آقایان اردشیر ضابطی و بهروز موحدی فر، تخصص، تجربه و مهارت سرپرستان ارشد عملیات دریا آقایان غلامرضا صلاحی عز و حسین جنگجو و مهارت و تلاش غواصان جان برکف تیم غواصی و تعمیرات زیرآب خارگ و بهرگان انجام شده است.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

واردات موتورهای دو زمانه قایق های تفریحی و صیادی ممنوع شد

چ آبان 8 , 1398
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن وتجارت استان بوشهر از ممنوعیت ثبت سفارش و واردات موتورهای دوزمانه قایق های تفریحی و صیادی خبر داد.

شاید برای شما جالب باشد