مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > مازندران > اتحادیه و تعاونی های صیادی در مازندران الگویی برای تمام کشور
کد خبر: 6193 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران:

اتحادیه و تعاونی های صیادی در مازندران الگویی برای تمام کشور

معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران با بیان اینکه 70 درصد صیادی شمال کشور متعلق به مازندران است، گفت: اتحادیه و تعاونی های صیادی در مازندران الگویی برای سایر استان ها محسوب می‌شوند.

صید غیرمجاز آبزیان توسط سودجویان بدون توجه به ظرفیت دریا
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، سید پرویز محبی در حاشیه آغاز عملیات رهاسازی بیش از ۲۰ میلیون قطعه بچه ماهی سفید در مازندران در بندر صیادی امیرآباد، اظهار کرد: ضرورت دارد اتحادیه ها و تعاونی‌ها در سیاست‌گذاری ها کمک حال شیلات باشند.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار و ارقام، مازندران قطب صیادی در شمال کشور است به طوری که ۷۰ درصد صیادی شمال کشور در مازندران صورت می‌گیرد و امرار معاش ۵ هزار نفر به صورت مستقیم و ۲۵ هزار نفر به صورت غیرمستقیم را شامل می شود.

محبی با بیان اینکه استمرار شغل صیادی یکی از هدف های اصلی سازمان شیلات است به این نکته اشاره کرد که، اقتصادی کردن فعالیت صیادی و تامین معیشت صیادان در اولویت برنامه‌های سازمان شیلات ایران است.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات ایران با بیان اینکه نقش اتحادیه و تعاونی‌ها به همراه فعالیت گردشگری در حوزه صیادی بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: احیای ذخایر دریایی باید یک اصل قرار گیرد بنابراین بهره‌برداری صیادی در مازندران یک الگوی مهم و برنامه راهبردی است که در همین راستا رونق حوزه صیادی و تکثیر ماهی در استان از سال ۹۳ تاکنون پر رنگ تر شده است.

وی یادآور شد: اختصاص اعتبار ملی به مازندران یک اولویت است و تلاش می کنیم تا این اعتبار را افزایش دهیم.


منبع: ایسنا

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

آبسنگ‌های مرجانی جزیره خارک جان می‌گیرند

چ تیر 11 , 1399
فعالیت‌های انسانی موجب نابودی محدوده‌ای به عرض ۲۰۰ متر از زیستگاه‌های آبسنگ‌های مرجانی در جزیره خارک شده که بر این اساس ۳۰ درصد از این زیستگاه مرجانی به مساحت ۱۲ هزار متر مربع با تراکم ۴۰ تا ۶۰ درصد از بین رفته است و آبسنگ شاخه گوزنی اصلا مشاهده نشده که با توجه به اهمیت موضوع، سازمان حفاظت محیط‌زیست درصدد اجرای طرح احیا و بازسازی مرجان‌های جزیره خارک است.
آبسنگ‌های مرجانی جزیره خارک