توقیف پنج شناور صیادی متخلف در صیدگاه‌های جنوب خوزستان

مدیرکل شیلات خوزستان گفت: ماموران پایگاه حفاظت منابع آبزی شیلات روز یکشنبه پنج فروند لنج صیادی را که در مناطق دریایی بوسیف ، ام الصبور و دهانه بهمنشیر در جنوب خوزستان در حال صید به روش غیرمجاز “ترال” بودند توقیف کردند.

صید غیر مجاز و مخرب ترال
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، فتح‌اله ابوعلی افزود:در جریان بازرسی از این شناورهای صیادی متخلف ، پنج دستگاه ترال و یک هزار و ۷۶۰ کیلوگرم انواع ماهی و میگو کشف و ضبط ، و مجوز صید این تعداد شناورها نیز به دلیل صید ماهی به روش غیرقانونی ترال توقیف شد.

وی گفت: پرونده تخلف صیادان برای انجام مراحل قانونی ، ارسال به مرجع قضایی و کمیسیون رسیدگی به تخلفات صیادی در دست انجام است.

در ۲ هفته اخیر دست کم ۱۱ فروند قایق و شناور صیادی که در حال صید به روش ترال بودند در مناطق ساحلی و دریایی خوزستان توقیف شدند.

ابوعلی بر برخورد با صید غیرمجاز با هدف اشتغال پایدار صیادان و صیانت از ذخایر و منابع آبزیان دریایی در خورهای خوزستان و صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس تاکید کرد.

برخی از گونه‌های آبزیان دریایی در خلیج فارس از جمله شوریده و حلوا سفید به دلیل صید بی‌رویه و قاچاق آن به کشورهای حوزه خلیج فارس در معرض انقراض قرار دارند.

معیشت حدود ۵۰هزار خانوار در خوزستان با طریق صید و صیادی گره خورده است.

پارسال حدود ۴۹هزار تن انواع آبزیان دریایی در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس توسط صیادان خوزستانی صید شد.

استان خوزستان از نظر صید دریایی پس از استان های سیستان و بلوچستان ، هرمزگان و بوشهر در جایگاه چهارم کشوری قرار دارد.

صیدغیرمجاز و قاچاق ، صید در فصل ممنوعیت ، فشار بیش از حد به منابع و ذخایر آبزیان  دریایی، سنگینی ناوگان صیادی و فعالیت صیادان فاقد پروانه از چالش صید و صیادی خوزستان است.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

"کاسپین" ارومیه می‌شود؟

ی مرداد 26 , 1399
عضو هیئت علمی گروه علوم دریایی و اقیانوس شناسی دانشگاه مازندران در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است دریای کاسپین، روزی به سرنوشت دریاچه ارومیه گرفتار و خشک شود، تصریح کرد:این قیاس خیلی درست نیست، چرا که کاسپین از نظر وسعت دریا و حوزه آبریز حدود ۸۰ برابر از دریاچه ارومیه بزرگ‌تر است پس نوسانات آن هم به نسبت درازمدت تر است.
عکس ماهواره‌ای دریای کاسپین از فضا

شاید برای شما جالب باشد