تمرکز دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر بر حوزه‌های زیستی و مهندسی دریایی

رئیس دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر گفت: عمده تمرکز رشته‌ای این دانشگاه بر روی حوزه‌های مزیتی استان همچون حوزه‌های دریایی، کسب و کار و تجارت، انرژی، گاز و پتروشیمی، مهندسی دریا و حوزه‌های زیستی دریا قرار دارد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، رئیس دانشگاه خلیج فارس نیز این دانشگاه را یکی از دانشگاه‌های جوان کشور دانست که با نگاه علمی و تکیه بر ظرفیت سرمایه انسانی متخصص خود، توانسته روند رشد بسیار خوبی داشته باشد.

عبدالمجید مصلح افزود: دانشگاه خلیج فارس هشت دانشکده، ۱۲شرکت دانش بنیان، ۳۱هسته دانش فناور دانشجویی، ۳۰ هسته پژوهش فناوری و ۹۱ رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دارد و عمده تمرکز رشته‌ای این دانشگاه بر روی حوزه‌های مزیتی استان همچون حوزه‌های دریایی، کسب و کار و تجارت، انرژی، گاز و پتروشیمی، مهندسی دریا و حوزه‌های زیستی دریا قرار دارد.

وی بیان کرد: در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر در سال ۱۳۹۷ موضوع ایجاد نخستین دانشکده کسب و کار کشور به مساحت ۱۰ هزار متر مربع در دانشگاه خلیج فارس به تصویب رسید و ۲۸۰ میلیارد ریال نیز برای شروع آن پیش بینی شد، که پس از تکمیل، این دانشکده در چهار رشته مدیریت صنعتی، مدیریت بازرگانی، اقتصاد و حسابداری آغاز به کار خواهد کرد.

منبع: صداوسیما

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سهم صنعت جلبک در اقتصاد کشور بیشتر می‌شود

ی شهریور 24 , 1398
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی، اقدام به تدوین نقشه راه عملیاتی توسعه فناوری‌های زیستی در بخش‌های مختلف کرده است. یکی از این بخش‌های کاربردی، توسعه فناوری‌های تولید جلبک در کشور است.
تجاری‌سازی محصولات زیست‌ فناوری دریا و جلبک

شاید برای شما جالب باشد