مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > بوشهر > راه اندازی خط کشتیرانی بوشهر- قطر باعث رونق گردشگری می شود
کد خبر: 1608 تاریخ انتشار: مرداد 26, 1399

راه اندازی خط کشتیرانی بوشهر- قطر باعث رونق گردشگری می شودزمان مطالعه: 1 دقیقه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: فعال شدن خط کشتیرانی بوشهر- قطر باعث رونق فعالیت های اقتصادی بویژه در حوزه گردشگری است.

خط کشتیرانی بوشهر-قطر

به گزارش مرین‌پرس، سعید زرین افزود: فعالیت این خط کشتیرانی به صورت هر دو هفته یکبار پیش بینی شده که انتظار است با طی فرایندهای باقیمانده در آینده نزدیک راه اندازی و فعالیت آن محقق شود.

وی بیان کرد: هماهنگی‌های بین دستگاهی و تأمین سوخت از جمله مسائل باقیمانده برای فعال شدن این خط کشتیرانی است که با تدابیر پیش بینی شده بزودی این موانع نیز برطرف می‌شود.

زرین فر ادامه داد: کشتی پیش بینی شده برای مسیر باری و مسافربری است که با توجه به مبادلات تجاری گسترده بوشهر و قطر تحقق این مهم می‌تواند در کاهش هزینه حمل و نقل مؤثر واقع می‌شود.

وی گفت: با توجه به هزینه زیاد پروازها ساکنان سایر استان‌ها از جمله تجار و بازرگانان نیز می‌توانند برای کاهش هزینه‌های حمل و نقل از مزایای خط کشتیرانی بوشهر- قطر برخوردار شوند.

زرین فر اظهار داشت: نیازسنجی امکانات مورد نیاز این کشتی پس از ورود به بوشهر انجام شده و مشکل قابل توجهی برای فعالیت آن وجود ندارد.

وی بیان کرد: با توجه به سابقه دیرینه بوشهر در مبادله تجاری با کشورهای حوزه خلیج‌فارس خط کشتیرانی یاد شده می‌تواند گام مهمی در این راستا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تاثیر شهید چمران در صنایع ساخت زیردریایی/ساخت زیردریایی‌های سنگین در دستور کار

چ خرداد 29 , 1398
رئیس ستاد مشترک ارتش در مراسم بزرگداشت شهید چمران گفت: ما در ساخت صنایع زیردریایی از شهید چمران درس گرفته‌ایم. چراکه ایشان در دوران جنگ تحمیلی توانستند نخستین زیردریایی ایران را بسازند.