مرین‌پرس > گردشگری > به دنبال ایجاد باند پروازی ورزش های هوایی و سافاری در قشم هستیم
کد خبر: 4504 تاریخ انتشار: مرداد 5, 1399

مدیرکل گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم:

به دنبال ایجاد باند پروازی ورزش های هوایی و سافاری در قشم هستیمزمان مطالعه: 2 دقیقه

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از افتتاح و رونمایی از ۵ پروژه عمرانی از جمله خانه بومگردی، کلوپ غواصی و موزه مردم شناسی و همچنین کلنگ باند پروازی ورزش های هوایی و سافاری خبر داد.

به گزارش مرین‌پرس، طاهره شهرکی با بیان اینکه اجرای برنامه های هفته جهانی گردشگری با محوریت شعار بین المللی امسال با عنوان “گردشگری و اشتغال، آینده ای بهتر برای همه”  برگزار می شود، افزود: نواختن زنگ گردشگری در یکی از مدارس شهر قشم نخستین برنامه هفته جهانی گردشگری بود.

وی ادامه داد: امروز همزمان با رونمایی از عضویت منطقه آزاد قشم در سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) قرار است از نرم افزار آماری گردشگری و همچنین سامانه جامع بوم گردی در جزیره قشم رونمایی شود.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به کلنگ زنی چهار طرح جدید گردشگری در جزیره قشم، اضافه کرد: این طرح ها عبارتند از کلنگ زنی مجموعه تفریحی، گردشگری و اقامتی در طولا، کلنگ زنی یک هتل 2 ستاره در هلر، کلنگ زنی باند پروازی تفریحات هوایی و کلنگ زنی مجموعه سافاری در شهر قشم.

به گفته شهرکی، افتتاح کلوپ تفریحات دریایی عجایب آبی قشم و دلفین مرجان قشم و همچنین اعطای بیمه نامه روستایی به فعالین گردشگری و صنایع دستی بخش دیگری از برنامه های مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در هفته گردشگری خواهد بود.

وی ادامه داد: افتتاح دو خانه بوم گردی در روستاهای کووه ای و دهخدا و همچنین آغاز به کار موزه مردم شناسی لافت از دیگر برنامه های این مدیریت در هفته جاری است.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به برگزاری برخی کارگاه ها آموزشی به مناسبت هفته جهانی گردشگری، اضافه کرد: برگزاری کارگاه آموزشی موزه داران محلی و توسعه گردشگری، برگزاری تور آموزشی نگهبانان قلعه از جاذبه های گردشگری سطح جزیره، برگزاری کارگاه داستان نویسی کودکان از جاذبه های گردشگری جزیره قشم، کارگاه معماری بومی و همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی بوم گردی بخشی از کارگاه هایی هستند که برای برگزاری آنها در این مناسبت پیش بینی شده است.

شهرکی تصریح کرد: با همکاری هیات های ورزشی قشم برای برگزاری همایش دوچرخه سواری و همایش پدل برد در اسکله تفریحی طبل برنامه ریزی شده است.

وی در پایان گفت: «گردشگری و اشتغال، آینده ای بهتر برای همه» شعار جهانی مناسبت هفته گردشگری است و بر همین اساس تلاش شده تا طرح هایی در جزیره قشم مورد بهره برداری قرار بگیرند که با رعایت استانداردهای پیش بینی شده در حوزه خدمات گردشگری و همچنین افزایش کیفیت صنایع دستی تولید شده توسط فعالان این حوزه می توانیم برای بومیان جزیره قشم اشتغال پایدار ایجاد کنیم.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ارائه روشی جدید در دنیا برای تسخیر امواج ضربه ای در حل معادلات اویلر

ی مهر 7 , 1398
معرفی روش جدید موج سواری برای تسخیر امواج ضربه ای در حل معادلات اویلر با پایداری بالا، توسط محققان دانشگاه بیرجند ارائه شد.