جزیره نخیلو بهشت پرندگان

مهدی غلامی، فعال رسانه‌ای در یک کلیپ زیبایی‌های جزیره غیرمسکونی نخیلو در شهرستان دیر بوشهر را به تصویر کشیده است.

زمان تماشا: 1 دقیقه
ویدئو: مهدی غلامی

جزیره نخیلو آشیان امن پرندگان دریایی

به گزارش مرین‌پرس، همچنین در خصوص جزیره نخیلو در ویکی‌پدیا آمده است: جزیره نَخیلو از جزیره‌های غیرمسکونی ایرانی در خلیج‌فارس است.این جزیره در شهرستان دیرِ استان بوشهر و در موقعیت جغرافیایی N۲۷۵۲۱۵ E۵۱۲۶۴۴ قرار دارد. این جزیره خالی از سکنه در حدود ناحیه بردخون در سواحل جنوبی استان بوشهر و در فاصله کمی نسبت به جزیره ام‌الکرم قرار گرفته‌است.

مساحت این جزیره حدود ۶۰ هکتار می‌باشد. منشاء آن صدفی – مرجانی و تقریباً بیضی شکل است. ارتفاع آن از سطح دریا یک و نیم متر است. از گیاهان شورپسند پوشیده شده‌است. در این جزیره پرستوهای دریایی پشت تیره، پرستوهای کاکلی بزرگ و کوچک و نوعی خرچنگ‌خوار و چکاوک کاکلی به‌سر می‌برند.جزیره نخیلو در حال حاضر بیش از هر چیز محل زیست لاک‌پشتان خلیج‌فارس است و یکی از نادرترین جزایر جهان و بی‌نظیرترین جزیره خاورمیانه در زمینه زادآوری پرندگان مهاجری دریایی است. در قسمت دیگری از جزیره نخیلو، تجمع کوچکی از جنگل‌های حرا در حاشیه خور مل کنزه وجود دارد.

سفر به جزیره نخیلو به دلیل تخم گزاری لاکپشتان و وجود پرندگان نادر ممنوع است و برای حضور در جزیره باید مجوز اداره محیط زیست گرفته شود.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تصاویر جدید از ناو بندر مکران

س دی 2 , 1399
با انتشار عکس‌های جدید از شناور جدید نیروی دریایی راهبردی ارتش، ناو بندر مکران، به تشریح آخرین وضعیت این کشتی جنگی پرداخته شده است.
ناو بندر مکران نیروی دریایی ارتش در غروب آفتاب دریا

شاید برای شما جالب باشد