دوره مدیریت ریسک و بیمه برگزار شد

 

دوره مدیریت ریسک و بیمه برگزار شد

به گزارش مرین‌پرس به نقل از سی نیوز، دوره آموزشی «مدیریت ریسک و بیمه» به همت مرکز آموزش انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران برگزار شد.

در جدیدترین کلاس آموزشی این دوره که با تدریس سهیلا اشرفی با حضور ۲۰نفر از دانش پژوهان مرکز آموزش انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران برگزار گردید، «مسئولیت مشترک در تصادم دریایی» تدریس شد.

بر اساس این گزارش به موجب شرط مندرج در قرارداد حمل در خصوص مسئولیت مشترک دو کشتی در تصادم، بیمه گر جبران این زیان را در قبال خطرات مورد تعهد در این بیمه به عهده می گیرد. همچنین بیمه گذار تقبل می‌نماید که هر گاه حمل کننده بر اساس شرط مذکور مطالبه زیان کند ، بیمه گر را آگاه نماید . در این صورت بیمه گر حق دارد به هزینه خود دفاع از بیمه گذار را در دعوی به عهده گیرد.

همچنین در مبحث آلودگی ناشی از بانکر سوخت کشتی‌ها در صورتیکه محمولات کشتی در اثر هر اتفاقی مثل نشتی و سوراخ شدن و یا امثالهم به دریا ریخته شود آلودگی های جبران ناپذیر ایجاد کرده و نیاز به پاکسازی دارد که در این حالت نیز مالکان این کشتی‌ها می بایست این مبالغ را به شکل ضمانت نامه بانکی، وجه نقد و یا بیمه نامه براساس رویه های کشتیرانی کشور خود تهیه و به سازمان بنادر و دریانوردی خود تحویل دهند تا مراحل مرتبط با مجوزهای خروج طی شود.

گفتنی است مهم ترین سرفصل های آموزشی دوره مدیریت ریسک و بیمه در صنعت دریایی به شرح زیر می باشد:

۱ .مفاهیم اولیه و کلیات و مشترکات در بیمه های دریایی

۲ .انواع بیمه های دریایی

۳ .loss Total (مشترکات بیمه های دریایی)

۴ .آشنایی با انواع بیمه های بدنه و ماشین آلات (مرتبط با کشتی)

۵ .بیمه کرایه حمل دریایی (منافع)

۶ .پوشش ریسک بنادر

۷ .پوشش ریسک سازندگان شناورها

۸ .حمایت و غرامت (I&P)

۹ .پوشش های مرتبط با کنوانسیون های دریایی

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تمدید مهلت ارسال آثار به چهارمین همایش ملی توسعه مکران

س بهمن ۱۱ , ۱۴۰۱
مهلت ارسال مقاله به چهارمین همایش ملی توسعه سواحل مکران تمدید شد. پژوهشگران و صاحب‌نظران تا ۲۰ بهمن‌ماه فرصت دارند پژوهش و ایده‌های خود را به دبیرخانه چهارمین همایش ملی توسعه سواحل مکران ارسال کنند. به گزارش راد، پژوهشگر میز همسایگان اندیشکده دیپلماسی اقتصادی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: صاحب‌نظرانی که […]
فراخوان ارسال مقاله چهارمین همایش ملی توسعه سواحل مکران