رشد ۳.۵ برابری تخلیه و بارگیری کالا در بندر شادگان

به گزارش خبرنگار مانا، مصطفی سکرانی در گفتگو با خبرنگاران رسانه‌ها افزود: پارسال ۱۶ هزار و ۵۰۰ تُن کالا در بندر شادگان تخلیه و بارگیری شده که در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۰ حدود ۳.۵ برابر افزایش نشان می‌دهد.
وی گفت: دام زنده، پودر سنگ، مصالح ساختمانی، تره بار و میوه مهمترین اقلام صادراتی از این بندر بوده که عموماً به کشور‌های حوزه خلیج فارس به خصوص کویت، قطر و عمان صادر شده است.
وی با اعلام اینکه در سال گذشته رکوردشکنی بندر شادگان در حوزه تخلیه و بارگیری کالا رقم خورد گفت: افزایش ترافیک دریایی و تقویت تجهیزات بندری مهمترین اهداف بندری و دریایی این بندر در سال جاری است.

سکرانی در خصوص افزایش ورود و خروج شناور‌های باری و تجاری در سال گذشته در این بندر گفت: پارسال بیش از ۴۰۰ فروند در این بندر تردد کردند که در همسنجی با سال ماقبل آن رشد هفت برابری را نشان می‌دهد.

بندر شادگان به عنوان هفتمین بندر تجاری خوزستان در آبان ماه سال ۱۳۹۴ با حضور وزیر کشور و رئیس وقت سازمان بنادر ودریانوردی کشور به بهره برداری رسید.

این بندر از طریق خور‌های متعدد به آب‌های خلیج فارس راه دارد.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

وزش باد در مناطق دریایی هرمزگان/ دریا مواج می‌شود

د فروردین ۱۴ , ۱۴۰۲
به گزارش مانا، کارشناس هواشناسی استان گفت: دریا به ویژه در جزایر غربی استان نسبتاً مواج می‌شود. مرضیه سی سی پور توصیه کرد با توجه به تداوم شرایط نامساعد دریایی تا پایان امروز (سه شنبه ۱۵ فروردین)، ضمن جلوگیری از رفت و آمد شناور‌های سبک و قایق‌های تفریحی، تمهیدات لازم […]