تاکید رهبر معظم انقلاب بر استفاده از ظرفیت دریا و اقتصاد دریاپایه برای رفع مشکلات اقتصادی کشور

تاکید رهبر معظم انقلاب بر استفاده از ظرفیت دریا و اقتصاد دریاپایه برای رفع مشکلات اقتصادی کشور

 به گزارش مانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، ایشان در بخشی از سخنانشان در این باره خطاب به مسئولان چنین فرمودند: یک مسأله دیگر، اقتصادِ دریاپایه است که حالا اخیراً به ما هم گزارش می دهند و مکرّر پیشنهاد می کنند؛ درست است.

دریا مرکز برکت است، ما هم از لحاظ دریا خوشبختانه دستمان باز است؛ در جنوب کشور و در شمال کشور دریا داریم. اقتصادهای متّکی به دریا خیلی اقتصادهای بابرکتی است؛ یکی این است؛ به این توجّه کنیم. لوازمی دارد [که باید] به آن لوازم ملتزم بشویم، دنبال کنیم، پیگیری کنیم.

یکی همین مسأله‌ مسیر شمال ـ جنوب است که مدتها است در کشور صحبتش هست و درست است؛ این باید انجام بگیرد. الان در کشورها یک رقابتی به وجود آمده برای اینکه مسیرهای تجارت بین‌المللی را از داخل خودشان [عبور دهند]. این کشور می‌خواهد از داخل خودش این مسیر را انجام بدهد، آن کشور می‌خواهد از داخل خودش.

ما جای حساسی قرار داریم؛ جای ما از لحاظ جغرافیایی خیلی حساس است؛ یعنی در این منطقه شاید هیچ کشوری نباشد که یک ‌چنین موقعیت ممتازی داشته باشد. موقعیت ما ممتاز است. این مسیر شمال ـ جنوب را [توسعه بدهیم]؛ البته مسیرهای دیگر هم هست [مانند] شرق و غرب، [ولی] مهم‌ترینش این است. مسیر شمال ـ جنوب را دنبال کنیم که داوطلب هم دارد؛ از دولتهای خارجی کسانی هم هستند که می‌توانند در این زمینه همکاری کنند؛ این را دنبال کنید. 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پهلوگیری کشتی ۶۱ هزار تُنی کنجاله سویا در اسکله بندر امام خمینی

چ فروردین ۱۶ , ۱۴۰۲
مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان، از پهلوگیری کشتی ۶۱ هزار تُنی کنجاله سویا در اسکله بندر امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: محموله این کشتی توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور از برزیل سفارش و خریداری شده است. به گزارش راد،  حمید بدوی اظهار داشت: محموله کنجاله سویا که […]
پهلوگیری کشتی ۶۱ هزار تُنی کنجاله سویا در اسکله بندر امام خمینی