تاسیس پارک به شکل نعل اسب بر روی امواج دریا

شرکت معماری هیترویک از برنامه های خود برای تاسیس یک پارک دریایی بر روی امواج اقیانوس در نزدیکی شهر سان فرانسیسکو خبر داده است.

پارک آبی نعل اسب در بندر سانفرانسیسکو
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، پارک یادشده که به شکل یک نعل اسب طراحی خواهد شد، cove یا پناهگاه ساحلی نام دارد و بر روی بقایای یک اسکله مخروبه و یک پارکینگ عمومی احداث می شود.

برای تاسیس این پارک ابتدا سازه های مستحکم و تکیه گاه های بتنی در ساحل تعبیه خواهد شد و سپس سایر سازه های پارک به شکل نعل اسب بر روی این تکیه گاه ها نصب می شوند. همچنین این سازه از ارتفاع کافی برخوردار خواهد بود تا در صورت بالا آمدن سطح آب دریا به زیر آب نرود.

تاسیسات فعلی اسکله قدیمی که قرار است این پارک بر روی آن احداث شود بیش از ۱۰۸ سال قدمت دارد و لذا بازسازی و نوسازی آن به وقت و زمان زیادی نیاز دارد. از سوی دیگر پیش بینی می شود در آینده سطح آب اقیانوس در منطقه احداث پارک یادشده ۹۰ سانتیمتر افزایش یابد و پارک دریایی مذکور با توجه به این مساله ساخته می شود.

پارک آبی نعل اسب در بندر سانفرانسیسکو

بخش عمده این پارک به فضای سبز اختصاص دارد و در آن تاسیسات ورزشی برای ورزش بر روی خشکی و دریا در نظر گرفته شده است. از جمله دیگر بخش های این پارک می توان به تپه های شنی، چند تالاب و محل هایی برای پیاده روی اشاره کرد. همچنین یک پرده سینما در مرکز پارک نصب خواهد شد و فضاهای اداری و یک مرکز فروشگاهی نیز برای این پارک در نظر گرفته خواهد شد.

انتظار می رود تکمیل این طرح تا سال ۲۰۲۶ به طول بینجامد. همچنین قرار است این پارک از منابع انرژی تجدیدپذیر بهره بگیرد و آلایندگی زیست محیطی نداشته باشد. البته در این مورد جزئیات بیشتری ارائه نشده است.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ظرفیت تولید نفت میدان هندیجان افزایش می‌یابد

س مهر 8 , 1399
علیرضا سلمان زاده، مدیرعامل شرکت نفت قلات قاره گفت: با نصب سکوی شماره هفت میدان نفتی هندیجان ظرفیت تولید نفت میدان هندیجان افزایش می‌یابد.
نصب سکوی شماره هفت میدان هندیجان

شاید برای شما جالب باشد