ظرفیت تولید نفت میدان هندیجان افزایش می‌یابد

علیرضا سلمان زاده، مدیرعامل شرکت نفت قلات قاره گفت: با نصب سکوی شماره هفت میدان نفتی هندیجان ظرفیت تولید نفت میدان هندیجان افزایش می‌یابد.

نصب سکوی شماره هفت میدان هندیجان
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، علیرضا سلمان‌زاده با بیان اینکه سکوی ۰۷ میدان هندیجان با موفقیت در محل مورد نظر نصب شد، گفت: سکوی شماره ۸ میدان هندیجان نیز هفته گذشته در موقعیت مورد نظر نصب شده بود که با نصب این سکوها در آینده، فرازآوری چاه‌ها برای تولید مصنوعی با تزریق آب، گازرانی یا پمپی کردن چاه‌ها اجرایی شده و با توجه به اینکه در این سکوها برق و امکانات ایمنی لازم وجود دارد، با استفاده از روش‌های ثانویه، میزان تولید نفت نیز افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه عملیات نصب این سکو به دلیل عمق کم آب از حساسیت و پیچیدگی به مراتب بالاتری از نظر لنگراندازی، ایستادن شناور و… نسبت به سکوی شماره ۰۸ برخوردار بود، افزود: بیشترین عمق در جریان مد آب به ۴.۴ متر و کمترین عمق آن به ۳ متر می‌رسید و به همین دلیل این سکو برای نصب، ۹۰ درجه چرخانده شد.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران اظهار کرد: در اجرای این عملیات، نیروهای تیم پیمانکار و کارفرما پای کار بودند و با دقت و ظرافت مثال‌زدنی پس از ۶.۵ ساعت کار طاقت‌فرسا موفق به نصب این سکو روی جکت‌های مربوطه و ۱۰ چاه میدان هندیجان شدند.

نصب سکوی شماره هفت میدان هندیجان

سلمان‌زاده ادامه داد: این پروژه به‌طور کامل از سوی کارشناسان و متخصصان توانمند داخلی و پیمانکاران حوزه فراساحل کشور به انجام رسیده است و با بهره‌برداری از این دو سکو (۰۷ و ۰۸) ظرفیت تولید نفت در میدان هندیجان ۲۰ هزار بشکه در روز افزایش می‌یابد.

وی یادآور شد: عملیات نصب این سکو با رعایت همه نکات ایمنی و استانداردهای رایج بین‌المللی در بخش فراساحل انجام شده و پیمانکاران مربوطه نیز با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی و ایمنی نسبت به انجام آن اقدام کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، با نصب این سکوها، دسترسی به چاه‌ها بیشتر می‌شود و با توجه به وجود تأسیسات سرچاهی نصب شده از جمله پنل کنترل و ایمنی سرچاهی، سیستم‌های اعلام حریق، سیستم‌های کنترل چاه‌ها و سیستم‌های برق و ابزار دقیق سطح کیفی و ایمنی بالاتری خواهند داشت.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پذیرش کشتی های هوشمند خودران در بنادر ایران

س مهر 8 , 1399
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه نباید از تحولات دریایی غافل بمانیم، گفت: با توجه ورود کشتی‌های هوشمند خودران بدون سرنشین به دریا و بنادر کشورهای مختلف، در حال ایجاد آمادگی برای پذیرش آن‌ها دربنادر کشور هستیم و با توجه به توان شرکت‌های دانش بنیان می‌توانیم این نوع کشتی‌ها را بسازیم.
کشتی‌های هوشمند در بنادر هوشمند در چرخه حمل و نقل و لجستیک هوشمند

شاید برای شما جالب باشد