اولین محموله ال‌ان‌جی روسیه از مسیر قطب به ژاپن رسید

طبق اعلام بزرگترین تولیدکننده مستقل گاز روسیه، نواتک، اولین صادرات ال‌ان‌جی روسیه از پروژه یامال در قطب شمال پس از طی ۲ هفته مسیر دریای شمال به ژاپن رسیده است.

رسیدن اولین محموله کشتی ال‌ان‌جی روسیه از مسیر قطب به ژاپن
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، طبق اعلام بزرگترین تولیدکننده مستقل گاز روسیه، نواتک، اولین صادرات ال‌ان‌جی روسیه از پروژه یامال در قطب شمال پس از طی ۲ هفته مسیر دریای شمال به ژاپن رسیده است.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد این محموله توسط کشتی تانکر ال‌ان‌جی، ولادیمیر روسانوف، در زمان‌بندی تعیین شده به ژاپن تحویل داده شد. این اولین تخلیه موفق ال‌ان‌جی از کشتی تانکر نوع آیس کلاس آرک ۷، در بنادر ژاپن بود.

نواتک بدون اشاره به حجم ال‌ان‌جی ارسال شده اعلام کرد: موفقیت در این پروژه باعث می‌شود که در آینده انتقال محموله‌های ال‌ان‌جی به ژاپن تقویت شود که این با هدف جاه‌طلبانه مسکو برای به دست آوردن ۱۵ درصد از بازار ال‌ان‌جی جهان، هم‌راستا است.

روسیه به دنبال این است که مسیر دریای شمال را که تا مناطق قطبی و شرق دور روسیه امتداد یافته، به کریدور مهم تجارت بین اروپا و آسیا تبدیل کند.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

استرالیا ادعای چین بر دریای چین جنوبی را زیر پرسش برد

ش مرداد 4 , 1399
استرالیا اعلام کرد که هیچ مبنای حقوقی درباره ادعاهای مطرح شده از سوی پکن بر دریای چین جنوبی وجود ندارد؛ اظهارنظری که باعث افزایش تنش‌های اخیر بین دو کشور می‌شود.
مناقشه دریای چین جنوبی

شاید برای شما جالب باشد