گسترش مناسبات منطقه‌ای با استفاده از ظرفیت منطقه آزاد انزلی

در دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک ایران و جمهوری آذربایجان با مدیرعامل منطقه آزاد انزلی بر گسترش مناسبات تجاری میان ایران و جمهوری آذربایجان را با محوریت این منطقه در زمینه‌های جدیدی چون گردشگری و تجارت دریایی مورد تأکید قرار گرفت.

بندر تجاری اقتصادی بندر انزلی در سواحل جنوب دریای کاسپین
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، محمدولی روزبهان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در دیدار با فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک ایران و جمهوری آذربایجان در دفتر وزیر، دیدار و در خصوص مسائل منطقه متبوع خود، به گفت‌وگو پرداخت.

در این دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گزارشی از طرح‌های توسعه‌ای و زیرساختی در حال اجرای سازمان همچون اتصال به ریل سراسری و توسعه زیرساخت‌های مجتمع‌های بندری، برنامه‌های راهبردی سازمان متبوع خود در حوزه گسترش ارتباطات بین‌المللی با تکیه‌بر ظرفیت‌های ترانزیتی و مزیت‌های قانونی منطقه را تشریح کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با ارائه برنامه و نقشه راهی در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار با توجه به بسترها و ظرفیت‌های کمتر پرداخته‌شده از عزم جدی سازمان منطقه آزاد انزلی برای بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود جهت توسعه و جهش تولید خبر داد.

وی گسترش مناسبات تجاری میان ایران و جمهوری آذربایجان را با محوریت این منطقه در زمینه‌های جدیدی چون گردشگری دریایی مورد تأکید و توجه قرار داد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی رویکرد سازمان را توسعه مناسبات کشورمان با اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا در قالب حمایت از سرمایه‌گذاران و صادرکنندگان عنوان کرد و از وزیر امور اقتصادی و دارایی برای بازدید از امکانات، زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های متنوع منطقه آزاد انزلی دعوت به عمل آورد.

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این دیدار با استقبال از برنامه‌های در دست اجرای سازمان منطقه آزاد انزلی، توسعه فعالیت‌های اقتصادی و افزایش تولید و صادرات در شرایط کنونی کشور را حائز اهمیت دانست و لزوم برنامه‌ها و سیاست‌گذاری‌های مناطق آزاد را در این راستا مورد تأکید قرار داد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سرمایه‌گذاران عرصه گردشگری حمایت می‌شوند

پ مرداد 30 , 1399
استاندار بوشهر یکی از ظرفیت‌های مهم این استان را در عرصه گردشگری دریای و ساحلی دانست و گفت: سرمایه‌گذاران در عرصه تفریحات آبی، گردشگری دریایی و ساحلی مورد حمایت قرار می‌گیرند.
گردشگری دریایی و ساحلی در بوشهر

شاید برای شما جالب باشد