تاکید وزیر راه بر افزایش ظرفیت انبارداری و فرآوری تولید در بنادر

وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح اسکله کانتینری نگین بوشهر تاکید کرد: نکته مهم افزایش ظرفیت انبارداری و فرآوری تولید در بنادر با هدف افزایش تولید بار است که زمینه های آن با ایجاد زیرساخت های حمل و نقل ترکیبی برای توسعه ترانزیت کالا و رونق کسب و کار در بوشهر فراهم شده است.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، محمد اسلامی در حاشیه افتتاح پروژه های بندر بوشهر اظهار داشت: یکی از خواستهای مردم بوشهر از دیر باز و برنامه های دولت اتصال بندر بوشهر به شبکه ریلی بوده که در دو ماه آخر و پس از کلنگ زنی در دست احداث است و امیدواریم طبق برنامه زمان بندی شده تکمیل و آماده بهره مندی مردم بوشهر شود.

وی افزود: توسعه بندر بوشهر توسط بخش خصوصی انجام می شود و امروز شاهد هستیم که با افتتاح یک پست اسکله جدید، کشتی های تا ۵۰ هزار تن قابلیت پهلوگیری پیدا کرده اند و ظرفیت کانتینری این بندر ۵۰ درصد و نیز ظرفیت تخلیه و بارگیری آن از ۴۰۰  هزار به ۶۰۰ هزار TEU ارتقا می یابد.

وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: آغاز عملیات لایروبی در بندر بوشهر نیز با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی اجرا می شود و با در نظر گرفتن احداث جاده دسترسی و لایروبی کانال های داخلی و خارجی ارتقا عملکرد بندر را در بر دارد.

اسلامی با بیان اینکه «نکته مهم افزایش ظرفیت انبارداری و فرآوری تولید در بنادر است»، گفت: با این اقدام قدرت تولید بار افزایش می یابد و می توان با برخورداری از حمل و نقل ترکیبی به ترانزیت کالا و رونق کسب و کار در بندر بوشهر رونق بخشید که زمینه های آن فراهم شده است.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: کلنگ احداث اسکله کانتینری بندر نگین بوشهر در سال ۹۳ به دستور رئیس جمهوری به زمین خورد و امروز شاهد افتتاح آن و بهره برداری حداکثری از این ظرفیت جدید هستیم.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ژاپن درصدد تولید موشک های کروز دوربرد ضد کشتی است

د اسفند 27 , 1397
مقامات دولت ژاپن از تصمیم خود برای تولید موشک های کروز دوربرد ضد کشتی خبر دادند که بدون قرار گرفتن در دید رادار و تسلیحات دشمن، قادر به هدف قرار دادن رزمناوهای آنها در دور دست باشند.
تولید موشک های کروز دوربرد ژاپنی

شاید برای شما جالب باشد