محموله سوخت قاچاق حین بارگیری در هندیجان توقیف شد

محموله سوخت قاچاق حین بارگیری در هندیجان توقیف شد

سردار لطفعلی پاکباز در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: مأموران دریابانی در راستای طرح مقابله با قاچاق سوخت و براساس اخبار دریافتی از منابع مردمی، موفق شدند این محموله سوخت را که در حال بارگیری و انتقال به شناور بود توقیف کنند.

وی گفت: در این ارتباط دو متهم به قاچاق سوخت بازداشت و پس از تکمیل پرونده، تحویل مرجع قضایی شدند. تعزیرات حکومتی خوزستان مسئولیت رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالا و ارز را برعهده دارد.

فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان افزود: محموله سوخت قاچاق پس از تنظیم صورتجلسه تحویل نماینده شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران شد.

در سال جاری بیش از ۷۰۰ هزار لیتر سوخت قاچاق قبل از خروج از کشور در مناطق ساحلی و آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در شمال غرب خلیج فارس کشف و ضبط شده است. قاچاقچیان سوخت با خروج غیرقانونی این سرمایه ملی، سود نامشروع زیادی را به جیب می‌زنند.

استان خوزستان با ۵۰۰ کیلومتر ساحل و آبراه، همواره در معرض پدیده قاچاق کالا و سوخت بوده است.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آغاز بازسازی طبیعی مرجان‌های سفید شده خلیج فارس

د مرداد ۲۳ , ۱۴۰۲
مهدی بلوکی در گفتگو با خبرنگار مانا با اشاره به سفید‌شدگی مرجان‌های خلیج فارس و به دنبال آن تهدید محیط زیست دریایی منطقه اظهار داشت: سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ میلادی شاهد سفیدشدگی مرجان‌ها در سراسر دنیا بودیم که البته این سفیدشدگی در نقاط مختلف دنیا متفاوت بود، ولی در خلیج […]