ترکیه در دریای سیاه “گاز” کشف کرده است

رسانه‌‌ای غربی گزارش داد که ترکیه در دریای سیاه میدان نفتی گاز طبیعی کشف کرده و جمعه آن را رسماً اعلام خواهد کرد.

کشتی اکتشافی ترکیه
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، «بلومبرگ» به نقل از منابع ترکیه‌ای امروز چهارشنبه گزارش داد که دولت ترکیه توانسته در دریای سیاه منابع گاز طبیعی کشف کند.

به گفته این منابع مسئول، حفاری‌های ترکیه برای کشف منابع انرژی فسیلی در دریای سیاه نتیجه داد و این کشور یک میدان گازی کشف کرده است. با این حال هنوز میزان و عمق گاز اکتشاف شده مشخص نیست.

خبرگزاری آناتولی ترکیه امروز از قول «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور این کشور نیز گفت که «ترکیه از جمعه آینده وارد مرحله جدیدی خواهد شد». رئیس جمهور ترکیه گفته که روز جمعه این هفته خبر خوبی برای مردم این کشور خواهد داد.

رسانه‌ها و منابع خبری آگاه «خبر خوب» اردوغان را اکتشاف میدان گازی در دریای سیاه عنوان کرده‌اند.

اعلام این خبر باعث شد که ارزش لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا دو درصد تقویت شود و شاخص بورس استانبول نیز به همین مقدار رشد کند و ارزش سهام شرکت‌های پتروشیمی ترکیه بیشتر شود.

«فاتح دونمز»، وزیر انرژی ترکیه در این ارتباط گفته است که عملیات اکتشاف و حفاری در منطقه «تونا ۱» واقع در سواحل غربی ترکیه در دریای سیاه ادامه خواهد داشت.

خبر اکتشاف گاز طبیعی در سواحل ترکیه در حالی منتشر می‌شود که اقدامات این کشور از جمله ارسال کشتی حفاری در شرق مدیترانه و تلاش برای یافتن گاز و نفت باعث نگرانی همسایگان جنوبی و غربی ترکیه شد و تنش با این کشورها را در پی داشته است.

منبع: فارس

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

برداشت روزانه میگو در صیدگاه‌های هندیجان از ۱۰ تن گذشت

پ مرداد 30 , 1399
رئیس شیلات بندر هندیجان گفت: روزانه بیش ۱۰ تن میگو در صیدگاه‌های بنادر هندیجان استحصال و در بنادر صیادی تخلیه و روانه بازار می‌شود.
صید میگو در بوشهر