تندباد ۶۵ کیلومتری در خزر/ ماهی‌گیران گلستانی در خانه بمانند

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مانا، محمد کردجزی اظهار کرد: عصر امروز (دوشنبه) شاهد نفوذ جریانات شمالی به استان گلستان خواهیم بود که در نتیجه آن وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

معاون پیش بینی اداره کل هواشناسی گلستان افزود: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی سرعت وزش باد در دریای خزر به ۶۵ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید و دریا مواج و توفانی خواهد شد.

وی گفت: بر این اساس ارتفاع امواجی به ۵۰ الی ۱۷۰ سانتی متر خواهد رسید و این امر فعالیت‌های امر قایقرانی و دریانوردی را تحت تأثیر قرار خواهد داد لذا توصیه می‌شود طی این مدت از هرگونه فعالیت دریایی اجتناب شود.

کردجزی افزود: پاره شدن تورهای صیادی، صدمه به قایق‌های کوچک تفریحی و آسیب به سازه‌های دریایی به ویژه پرورش ماهی در قفس از مخاطرات این رخداد هواشناسی است.

طبق گفته معاون پیش بینی هواشناسی گلستان این وضعیت تا ظهر روز چهارشنبه در استان ادامه دارد.

استان گلستان ۱۳۰ کیلومتر نوار ساحلی دارد و شغل بخشی از جمعیت ۳۰۰ هزار نفری ساکن در محدوده سواحل گلستان وابسته به فعالیت‌های دریایی است.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افزایش ۲ برابری صدور غلات توسط روسیه از طریق دریا

د اسفند 15 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش گروه بین‌الملل مانا، خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد: خریدارانی که در سال ۲۰۲۲ میلادی قیمت گندم  روسیه برایشان جذاب نبود و از خرید محمولات غلات روسی اجتناب می‌کردند در حال بازگشت به بازار تحریمی روسیه هستند تا بتوانند ارزانترین نوع غلات جهانی را در سایه […]

همچنین بخوانید: