مرین‌پرس > سرخط خبرها > اولین موزه نفتکش جهان در جمهوری آذربایجان
کد خبر: 19213 تاریخ انتشار: فروردین 21, 1400

اولین موزه نفتکش جهان در جمهوری آذربایجان

زمان مطالعه: 1 دقیقه

 به گزارش مرین‌پرس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ معاون روابط عمومی سازمان کشتیرانی جمهوری آذربایجان با اشاره به قدمت جابه‌جایی مواد نفتی در منطقه‌ی دریای خزر گفت: این نفتکش که از سال ۱۹۵۷ در دریای خزر مورد بهره برداری جابه‌جایی نفت قرار گرفته بود “سوراخانی” نام دارد و ۱۲۵.۵ متر طول و ۴۵۰۰ تن وزن دارد.

ورال ابراهیم اف افزود: این موزه در چهار سال ایجاد شده است و ابزار‌های دریانوردی و موضوعات مرتبط با حمل‎ونقل دریایی مواد نفتی، برای آشنایی مردم و گردشگران در آن گردآوری شده است. در این موزه، مجموعه نفیسی از اسطرلاب‎ها، دوربین‎ها، قطب‎نما، ژرفیاب‎ها‎، و ارتفاع‎ سنج‎ها و… جمع آوری شده است.

وی افزود: برای تبدیل نفتکش “سوراخانی” به موزه از تجارب کشور‌هایی که داری صنعت کشتیرانی هستند استفاده شده است.

تبلیغات
معاون روابط عمومی سازمان کشتی رانی جمهوری آذربایجان گفت: فعالیت‌های عملی – کاربردی و ارتقای سطح تحصیل دانش آموزان و دانشجویان از دیگر اهداف این موزه است.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اولین موزه نفتکش جهان افتتاح شد

ش فروردین 21 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه  به گزارش مرین‌پرس به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ معاون روابط عمومی سازمان کشتیرانی جمهوری آذربایجان با اشاره به قدمت جابه‌جایی مواد نفتی در منطقه‌ی دریای خزر گفت: این نفتکش که از سال ۱۹۵۷ در دریای خزر مورد بهره برداری جابه‌جایی نفت قرار گرفته بود […]