توقیف کشتی خارجی حامل ۲۲۰ هزار لیتر سوخت قاچاق

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر، مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: با هماهنگی مقام قضائی، نیروهای ناوتیپ ذوالفقار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پس از شناسایی یک فروند کشتی خارجی حامل سوخت قاچاق در آب‌های خلیج فارس، نسبت به توقیف آن اقدام نمودند.

مجتبی قهرمانی تصریح کرد: در بازرسی از این شناور بیش از ۲۲۰ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف و ضبط شده است و ۱۱ خدمه خارجی آن نیز پس از دستگیری، جهت تکمیل روند تحقیقات و سیر مراحل قانونی در بازداشت به سر می‌برند.

وی در ادامه افزود: یک فروند لنج ایرانی حامل ۲۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق نیز که قصد سوخت رسانی به این کشتی خارجی را داشته است، توسط تفنگداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آب‌های سرزمینی کشورمان توقیف شده است که در نتیجه این عملیات نیز ۳ خدمه این شناور بازداشت شده‌اند.

این مقام قضائی خاطرنشان کرد: مبارزه با قاچاق به ویژه قاچاق سوخت از اولویت‌های مهم و مورد پیگیری مستمر دادگستری هرمزگان در جهت حمایت از رشد و شکوفایی اقتصاد کشور است و این مهم با تشکیل قرارگاه عملیاتی مقابله با قاچاق سوخت و از طریق کارآمدسازی نظارت‌ها و تشدید برخورد با متخلفین پیگیری می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین تأکید کرد: اقدامات مجرمانه قاچاقچیان سوخت که در هماهنگی با بیگانگان به تاراج سرمایه‌های ملی مبادرت می‌کنند از زیر چتر اطلاعاتی دستگاه قضائی و ضابطین مخفی نخواهد ماند و مجازات مرتکبان چنین جرایمی قاطع و بدون اغماض خواهد بود.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حمل‌و‌نقل دریایی همچنان زیر سایه تهدیدات بحران روسیه و اوکراین

ش فروردین 20 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مرین‌پرس؛ “جیمز بیکر” تحلیلگر ارشد دریایی لویدز‌لیست با اشاره به اینکه تأثیر مستقیم جنگ روسیه و اوکراین هنوز بر زنجیرۀ تامین کالا به اوج خود نرسیده، اما افزایش شدید نرخ حمل‌و‌نقل، طولانی‌تر شدن مسیر‌های دریایی و اختلال در عملیات بندری چین به علت شیوع […]

همچنین بخوانید: