راه اندازی اولین کشتی هوشمند و الکتریکی مسافری کره جنوبی

زمان مطالعه: 1 دقیقه

اولین کشتی مسافری هوشمند و الکتریکی به نام Ulsan Taehwa که انرژی آن از یک باتری بزرگ هیبریدی تأمین می‌ شود توسط کارخانجات کشتی‌ سازی هیوندای (HHI) کره جنوبی به راه افتاد.

به گزارش مرین‌پرس از سایت maritime-executive، این کشتی مسافری که ظرفیت ۳۰۰ مسافر را دارد به سوخت دوم LNG نیز مجهز است که در صورت نیاز می‌تواند از آن استفاده کند. این کشتی در مقایسه با کشتی‌هایی که از سوخت کم سولفور استفاده می‌کنند میزان انتشار CO۲  را تا ۴۰ درصد کاهش می‌دهد.

هزینۀ ساخت این کشتی ۳۴ میلیون دلار است که بر پایه توسعه فنّاوری سبز ساخته شده است.

در ادامه این گزارش آمده است علاوه بر نیروگاه هیبریدی که این کشتی از آن برخوردار است؛ فنّاوری‌های هوشمند به کمک سیستم رانش آن می‌رود.

آن گونه که مدیران شرکت هیوندای گفته‌اند، فنّاوری‌های هوشمند امکان تولید نیرو در یک هزارم ثانیه را فراهم می‌کند و سرعت موتور‌های این کشتی ۱۰۰ برابر بیشتر از موتور کشتی فعلی است.

این کشتی با استفاده از سیستم فنّاوری هوشمند، عیب‌یابی و عملیات تعمیر و نگهداری را در کمترین زمان تشخیص داده و به اطلاع خدمه کشتی می‌رساند.

ساخت این کشتی مسافری ۱۴۰۰ تُنی ناخالص با سرعت ۱۶ گرۀدریایی در اکتبر ۲۰۲۱ میلادی آغاز شد که در تاریخ ۱۳ ژانویه  با حضور مدیر اجرایی دریایی کارخانه هیوندای و کارکنان این شرکت  رسماً به آب انداخته شد.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رونمایی چین از بزرگترین توربین بادی دریایی جهان

د دی 26 , 1401
زمان مطالعه: 1 دقیقه چین از بزرگترین توربین بادی فراساحلی جهان با پره‌هایی به وسعت ۵۳ هزار متر مربع که معادل مساحت هفت زمین فوتبال است، با قدرت تولید ۱۸ مگاوات برق رونمایی کرد که می ‌تواند سالانه نیروی ۴۰ هزار خانه را تامین کند. به گزارش مرین‌پرس از آی‌ای، […]

همچنین بخوانید: