اولویت‌های اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر برای سال 1402 اعلام شد/ از توسعه زیرساخت‌های مجتمع بندری نگین تا بهره‌برداری از پروژه موج شکن بندر کنگان

زمان مطالعه: 2 دقیقهمدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر برنامه های شاخص این اداره را در سه بخش بندری و اقتصادی، فنی و مهندسی، برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع برای سال ۱۴۰۲ اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی محمد شکیبی نسب در خصوص برنامه‌های این اداره کل برای سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: در واحد بندری و اقتصادی توسعه سامانه‌های عملیاتی بندری نظیر سامانه تردد کامیون و سامانه نظارت بر شرکت های تخلیه و بارگیری و تعمیم آن به سایر شرکت های کارگزاری ترابری دریایی و همچنین تامین نیازهای زیرساختی مجتمع بندری نگین (جاده، برق و آب) با توجه به سرمایه گذاری های انجام شده و درخواست های متعدد سرمایه گذار به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد. 

 وی بیان کرد: پیگیری لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با هدف تامین شرایط ایمن برای تردد کشتی ها، انجام تعمیرات اساسی سقف انبارهای بندر بوشهر پس از گذشت 20 سال، حصارکشی مجتمع بندری نگین، تلاش در جهت تامین 2 دستگاه مکنده از طریق سرمایه گذاری بخش خصوصی ازاولویت های راهبردی تعین شده برای سال 1402 است. 

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: برای سال جدید در حوزه فنی و مهندسی نیز افتتاح پروژه احداث اسکله شمع و عرشه بندر محمدعامری به طول 90  متر در راستای توسعه زیرساخت های حمل و نقل دریایی بندر محمدعامری برای پهلوگیری شناورهای یکهزار تنی و همچنین آغاز بهره برداری از پروژه احداث موج شکن طرح توسعه بندر کنگان جهت پهلوگیری شناورهای 2 هزار و 500 تنی جهت رفع مشکلات ساحل نشینان در دستور کار قرار دارد.

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در حوزه برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع نیز برای سال فرارو استفاده از تمام ظرفیت های قانونی برای افزایش عملکرد، الکترونیکی کردن تمامی اسناد موجود در بایگانی اداره کل در بوشهر و بنادر تابعه به منظور سهولت در دسترسی به صورت ویژه دنبال خواهد شد. 

 شکیبی نسب ادامه داد: برای سال 1402 تداوم پیگیری‌های برای تبدیل وضعیت استخدامی نیروهای ایثارگر شرکتی و افزایش همکاری و تعامل با شرکت های دانش بنیان در راستای حمایت از تولید ملی و اشتغال آفرینی در اولویت قرار دارد. 

 وی عنوان کرد:  برنامه ریزی و هم افزایی با دستگاه های اجرایی استان به منظور اصلاح فرایندهای غیرالکترونیکی، کاهش هزینه و زمان انجام امور با هدف رضایت مندی بیشتر مردم با مدیریت اداره فاوا در اولویت های راهبردی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر برای سال جدید است.

پایان پیام/

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مزارع پرورش میگو در آلمان آلمانی ها با احداث یک هچری و دو مزرعه برنامه تولید 2000 تن میگو در سال را دارند

د فروردین 28 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه احداث کارگاه تکثیر میگوی شرکت آلمانی برنامه شرکت Oceanloop  برای ساخت کارگاه جدید تکثیر میگو به عنوان یک  بخش مهم در توسعه ظرفیت پرورش میگوی خود به بیش از 2000 تن تولید سالانه در اروپا تا سال 2027 12 آوریل 2023 شرکت آلمانی آبزی پروری Oceanloop […]

همچنین بخوانید: