تجهیز شناورهای نیروی دریایی سپاه به موشک‌هایی بابرد ۲هزار کیلومتر

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در گفت‌وگویی رادیویی ضمن اشاره به اهمیت تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار داشت: اگر ما روایت نکنیم دشمنان آن طوری که می‌خواهد روایت می‌کند، مقام معظم رهبری از تبیین به عنوان یک جهاد نام برده است.

سردار تنگسیری ادامه داد: اگر ما این کار را نکنیم، زحماتی که شهدا، ایثارگران و جانبازان در طول انقلاب و هشت سال دفاع مقدس کشیده‌اند به هدر می‌رود، باید قبل از اینکه دشمن آن چیزهایی که حقیقت ندارد را به مردم جامعه القا کند خودمان باید واقعیت‌ها را به مردم بگوییم و پیشرفت‌های جامعه را به مردم به خصوص جوانان نشان دهیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه از حدود چهار پنج ماه قبل راهیان پیشرفت را شروع کردیم، گفت: چیزی بالغ بر ۱۰ هزار نفر از دانشجویان، دانش آموزان، اساتید و نخبگان را آوردیم و تجهیزات و تسلیحات نظامی را به آن‌ها نشان دادیم.

وی گفت: در زمان طاغوت بیشترین برد موشک ما ۴۰ کیلومتر بود، اما امروز کمترین برد موشک‌های ما ۴۰ کیلومتر است؛ به علاوه با هر موشک، یک مستشار هم به کشور ما وارد می‌شد و آن‌ها برای خودشان اینجا آقایی می‌کردند و حق توحش هم می‌گرفتند.

دریادار تنگسیری افزود: در حال حاضر شناورها و موشک‌ها را خودمان می‌سازیم، تمام کسانی که این تجهیزات و قدرت نظامی ما را دیدند متفق‌القول می‌گفتند ما فکر نمی‌کردیم این همه کار صورت گرفته باشد و به اینجا رسیده باشیم. همه پیشرفت‌های ایران در حالی رخ داد که ما در شرایط سخت تحریم‌ها بودیم و این باعث می‌شود که این حس در این افراد به وجود بیاید که ما می‌توانیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: ما به لطف خدا به جای رسیدیم که در بحث تسلیحات نظامی قدم‌های بزرگی برداشته‌ایم به طوری که جز چند کشور اول منطقه هستیم.

وی به شناور شهید سلیمانی اشاره و خاطر نشان کرد: شناور شهید سلیمانی یک شناور منحصر به‌فرد است که به دست متخصصان ایرانی ایده پردازی، طراحی و ساخته شده است. این کار بزرگ به دست افرادی که درس خوانده دانشگاه‌های ایران بودند به نتیجه رسید.

سردار تنگسیری عنوان کرد: برای اولین بار است که موشک‌های عمودپرواز و موشک‌هایی با برد ۲ هزار کیلومتر روی کشتی‌های ما نصب شده است. دشمن می‌داند ما چه می‌کنیم برای همین است تلاش دارد ما به اهدافمان نرسیم؛ برای همین برای ما مشکلاتی ایجاد کرده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: در زمان طاغوت ما جرأت نداشتیم از کشتی‌هایی که وارد آب‌های ما می‌شوند بپرسیم چرا وارد شدند و برای چی وارد آب‌های ما شدند، اما امروز شش کشور انگلیس، آمریکا، فرانسه، نیوزیلند، استرالیا اجازه ورود به آب‌های ایران را ندارند، وقتی وارد می‌شوند به سرعت وارد آب‌های همسایگان می‌شوند، این یعنی اقتدار.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آغاز تخلیه ۶۶ هزار تن شکر در بندر شهید رجایی/ سه فروند کشتی گندم در لنگرگاه در انتظار پهلودهی

د خرداد 22 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه به گزارش مانا “حسین عباس‌نژاد” در تشریح آخرین وضعیت واردات کالاهای اساسی در بزرگترین بندر تجاری ایران، افزود: یک فروند کشتی حامل ۶۶ هزار تُن شکر در اسکله ۱۳ پهلودهی و کار تخلیه این محموله آغاز شده است.  وی ادامه داد: یک فروند کشتی ۶۶ هزار […]

همچنین بخوانید: