جذب سرمایه‌گذاران خارجی اولویت سازمان منطقه آزاد چابهار

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرین‌پرس/سیستان و بلوچستان معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار به بیان اقدامات انجام شده توسط این سازمان و راهکارهای حل مشکلات پیش روی سرمایه‌گذاران در حوزه جذب سرمایه‌گذار خارجی پرداخت و گفت: کشورهای همسایه نظیر پاکستان، هند، چین و افغانستان در اولویت اصلی سازمان منطقه آزاد چابهار در بحث سرمایه‌گذاری قرار دارند.

محمد هدایی در گفت و گو با مرین‌پرس با اشاره به اولویت‌های این منطقه در جذب سرمایه‌گذاران خارجی، اظهار کرد: کشورهای همسایه در اولویت اصلی سازمان منطقه آزاد چابهار قرار دارند. بیشترین سرمایه‌گذاران از نظر مبلغ سرمایه‌گذاری و تعداد سرمایه‌گذار به ترتیب کشورهای افغانستان، پاکستان و چین هستند.

وی افزود: مذاکراتی با روسیه برای سرمایه‌گذاری انجام شد که هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است. در حوزه جذب سرمایه‌گذاری خارجی اقداماتی را بر پایه نمایشگاه‌های بین‌المللی انجام داده‌ایم.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: براساس تقویم نمایشگاهی ارائه شده از طریق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مقرر شد تا سازمان منطقه آزاد چابهار در دی‌ماه سال جاری در رویداد کشور عمان شرکت کند. چرا که یکی از اهداف تعریف‌ شده در مسیر جذب سرمایه‌گذاران خارجی در منطقه آزاد چابهار کشور عمان است.

وی درباره مشکلات و چالش‌های پیش روی منطقه آزاد چابهار، گفت: تحریم‌ها و مشکلات انتقال مبلغ سرمایه از طریق سیستم بانکی از عمده چالش‌های جذب سرمایه گذاران خارجی است البته راهکارهای عملیاتی و اجرایی برای تسریع در رفع این مشکلات تعریف و تبیین شده که از طریق سازمان منطقه آزاد چابهار به سرمایه‌گذاران ارائه خواهد شد.

انتهای پیام

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سیاست‌های کلی توسعه دریا محور

پ آبان 18 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقهسیاست‌های کلی توسعه دریا محور منبع

همچنین بخوانید: