آمادگی ایران برای تکمیل راه‌آهن تهران ـ دمشق

زمان مطالعه: 1 دقیقه

وزیر راه و شهرسازی و رییس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه از عملیاتی شدن ایجاد بیمه و بانک و مناطق آزاد مشترک اقتصادی خبر داد.

مهرداد بذرپاش در نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه در تهران، با ابراز خرسندی از اجرایی شدن توافق‌های گذشته دو کشور تصریح کرد: در چند ماه اخیر اجرایی شدن توافق‌های دوطرفه سرعت خوبی گرفته است و به‌زودی مناطق آزاد مشترک ایران و سوریه معرفی می‌شود.

رییس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و سوریه با محکومیت جنایات رژیم کودک‌کش صهیونسیتی در غزه، بیان کرد: در روزهایی که در حال مذاکره برای ارتقای کیفیت زندگی دو ملت ایران و سوریه هستیم، رژیم اشغالگر و جنایتکار اقدام به کودک‌کشی و سلب زندگی از ملت قهرمان فلسطین می‌کند.

بذرپاش در ادامه نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سوریه، بیان کرد: اقدامات اجرایی بین دو کشور با سرعت در حال انجام است و پیشنهاد می‌شود کمیته کاری مشترک انرژی به‌صورت دائمی بین دو کشور تشکیل شود تا بر اجرایی شدن توافق‌ها در خصوص گاز و برق فعالیت داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم تکمیل خط ریلی تهران تا دمشق و لزوم گسترش ترانزیت ریلی، اعلام کرد: شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل برای انجام مطالعات بازسازی خطوط ریلی آسیب‌دیده در جنگ سوریه را دارد.

در این نشست سامر الخلیل وزیر اقتصاد و تجارت خارجی سوریه بر عزم طرفین برای انجام اقدامات مشترک از جمله منطقه آزاد و بیمه و بانک مشترک خبر داد و گفت: در خصوص دستورالعمل توافقنامه تجارت آزاد و چارچوب همکاری‌های بانک مرکزی دو کشور و در حوزه گردشگری و ترانزیت توافق‌های خوبی انجام شده است.

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ضرورت بیمه قایق موتوری تفریحی

پ آذر 16 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه قایق ها از نظر سیستم ایمنی و فنی چگونه باید باشند و قایقران و سرنشینان دارای بیمه هستند یا خیر؟ منبع

همچنین بخوانید: