۱۱ شناور فاقد مجوز صید در آب‌های شهرستان دیر توقیف شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

۱۱ شناور فاقد مجوز صید در آب‌های شهرستان دیر توقیف شد
به گزارش مرین‌پرس از بوشهر، سرهنگ قدرت‌اله حاتم‌وند از گشت مشترک برای حفاظت از ذخائر آبزیان در خلیج‌فارس خبر داد و اظهار داشت: پایگاه حفاظت منابع آبزیان شیلات دیر و ناوگروه شناوری دریابانی کنگان در گشت مشترک ۱۱ فروند قایق بدون مجوز صید را در آب‌های ساحلی شهرستان دیر به علت صید خارج از فصل میگو توقیف کردند.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان اداره کل شیلات استان بوشهر عنوان کرد: این شناور‌ها به علت حمل و استفاده از ادوات ممنوع و غیر مجاز صید ترال (کف‌روب) در منطقه دریایی خورخان (سکو‌های گازی پارس شمالی) توقیف شدند.

وی افزود: ۱۱ رشته تور ترال، ۱۱ جفت تخته صید ترال، ۲۲ حلقه طناب و همچنین مقدار ۳۳ کیلوگرم میگو از این شناور‌ها کشف و ضبط شد.

حاتم‌وند ادامه داد: در این زمینه ۳۰ نفر از متخلفان هم برای سیر مراحل قانونی بعد از تکمیل پرونده و دستور قضائی به دادگاه معرفی خواهند شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان اداره کل شیلات استان بوشهر به صدمه به ذخائر و زیستگاه آبزیان در صید غیرمجاز در خلیج‌فارس پرداخت و گفت: با فرض اینکه صیادان غیرمجاز فقط ۲۰ درصد آبزیان را قبل از رسیدن به اندازه تجاری صید کنند، زیان اقتصادی ناشی از آن که به صیادان قانونمند و دارای مجوز وارد می‌شود بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال خواهد بود که تاثیر زیادی بر کاهش درآمد صیادان محلی دارد.
وی خاطرنشان کرد: در یک ماه اخیر و با نزدیک شدن به فصل صید میگو ده‌ها شناور به سبب صید غیرمجاز میگو در آب‌های ساحلی استان بوشهر توقیف شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

امسال ۱۳۷ میلیون قطعه بچه میگو در مزارع گلستان ذخیره سازی شد

چ مرداد 6 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان، سیدجواد قدس علوی اظهار داشت: در هر هکتار مزرعه پرورش میگو، یک میلیون و ۱۱۲ هزار و ۳۸۰ بچه میگو ذخیره سازی شده که پیش بینی می‌شود امسال در مجموع یک هزار و ۵۰۰ تن محصول […]