برخورد کشتی گارد ساحلی چین به قایق فیلیپینی

زمان مطالعه: 1 دقیقه

گارد ساحلی فیلیپین مدعی شد که یکی از قایق‌های این گارد پس از برخورد کشتی‌های گارد ساحلی چین، آسیب دیده است.

برخورد کشتی گارد ساحلی چین به قایق فیلیپینی
 
به گزارش مانا به نقل از الجزیره، در تازه‌ترین رویایی چین و فیلیپین در دریای جنوبی چین، گارد ساحلی فیلیپین مدعی شد که یکی از قایق‌های این گارد به‌دنبال مزاحمت کشتی‌های پکن در تلاش برای ممانعت از انجام ماموریت آماد و پشتیبانی مانیل، آسیب دیده است.

جی تاریلا، سخنگوی گارد ساحلی فیلیپین گفته است که این حادثه در نزدیکی منطقه‌ای موسوم به «آب‌تَل توماس دوم/ Second Thomas Shoal» در مجمع‌الجزایر اسپراتلی در دریای جنوبی چین که مالکیت آن مورد مناقشه است، رخ داده است.

وی ویدئو و تصاویری در شبکه ایکس منتشر کرده است که نشان می‌دهد یک کشتی چینی به سینه کشتی آماد فیلیپینی برخورد می‌کند.

تاریلا در توییتر نوشت: کشتی‌های گارد ساحلی فیلیپین با مانورهای خطرناک و مزاحمت کشتی‌های گارد ساحلی و شبه‌نظامیان وابسته به نیروی دریایی چین مواجه شدند. اقدامات بی‌ملاحظه و غیرقانونی آنها به برخورد بین کشتی MRRV-۴۴۰۷ و گارد ساحلی ۲۱۵۵۵ چین منجر شد و به کشتی فیلیپینی خسارت جزئی وارد کرد.

تنش‌ها در دریای جنوبی چین در یک سال اخیر تشدید شده است به طوری که مانیل، پکن را به اقدامات و مانورهای خطرناک اطراف قایق‌های خودی متهم و مراتب اعتراض خود را بارها از مجاری دیپلماتیک ابراز کرده است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کشتی سوئیسی در خلیج عدن با موشک هدف قرار گرفت

س اسفند 15 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرگزاری مرین‌پرس به نقل از رویترز، فرماندهی مرکزی نیروهای تروریستی آمریکا در منطقه (سنتکام) اعلام کرد که یمن به یک کشتی باری موسوم به «اسکای ۲» متعلق به شرکت سوئیسی «ام‌اس‌سی» در خلیج عدن، دو موشک بالستیک شلیک و به آن خسارت وارد کرده […]

همچنین بخوانید: