رشد ۴۶ درصد لایروبی در اسکله ها و آبراه های منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

رشد ۴۶ درصد لایروبی در اسکله ها و آبراه های منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی
تین نیوز


معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به انجام بیش از سه میلیون و ۸۱۴ هزار متر مکعب حجم لایروبی طی ۱۲ ماهه سال گذشته، از رشد ۴۶ درصدی این عملیات نسبت به مدت مشابه خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سجاد سبزیوند معاون دریایی این اداره کل با اشاره به وظایف و مأموریت های حاکمیتی این اداره کل در حوزه دریایی، هدف از انجام لایروبی را حفظ عمق مفید اسکله ها و ارتقای ایمنی شناورهای متردد در آبراهه ها عنوان کرد و گفت: این حجم عملیات لایروبی با استفاده از توان داخلی و تجهیزات پیشرفته طی بازه زمانی مذکور انجام پذیرفته است.

 سبزیوند افزود: نزدیک به ۴۳ میلیون مترمربع نیز از پهنه دریایی حوزه استحفاظی این اداره کل تحت عملیات هیدروگرافی با هدف ارتقای ایمنی دریایی قرار گرفت که تأثیر به سزایی در شناسایی ویژگی ها و مختصات حوزه استحفاظی دارد. وی همچنین از انجام ۱۷۲ مورد عملیات امداد و نجات دریایی خبر داد که طی ۶۰۴ ساعت در ۱۲ماهه سال گذشته انجام شده است.

وی با اشاره به آغاز به کار و فعالیت نخستین مرکز دریافت مواد زائد نفتی در این مجتمع بزرگ بندری بر اساس الزامات و معاهدات بین المللی از محیط زیست دریایی گفت: یک هزار و ۷۷۸ متر مکعب مواد زائد نفتی در بازه زمانی مذکور جمع آوری و دریافت شد.

 سبزیوند با اشاره به ورود یک هزار و ۳۶۰ فروند شناور طی ۱۲ماهه سال گذشته خاطرنشان کرد: به این منظور ۴۸ هزار ساعت عملیات های راهنمایی و یدک کشی به منظور هدایت و پهلودهی ایمن این تعداد شناور در بازه زمانی مذکور انجام شد که به ترتیب رشد ۱.۵ درصدی و ۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نشان می دهد.

 وی با اشاره به اینکه ۲۵ هزار و ۳۲۳ دریانورد در استان خوزستان مشغول به فعالیت هستند، تصریح کرد: ۲ هزار و ۹۳۴ شناور در استان خوزستان ثبت شده اند. معاون دریایی این اداره کل تعداد اسناد دریایی صادر شده در بازه زمانی مذکور را ۹ هزار و ۶۶۵ سند عنوان کرد که از طریق برگزاری ۱۷۲ دوره آموزشی به واجدین شرایط اعطا شده است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بازدید میدانی دکتر علی پور مدیر عامل شرکت صدرا از جزیره صنعتی صدرا - شركت صنعتی دریایی ایران

د فروردین 27 , 1403
زمان مطالعه: 2 دقیقه شركت صنعتی دريايی ايران ( صــدرا ) با هدف ساخت و تعمير كشتی در سال 1347 در بوشهر با تعمير و ساخت انواع شناورهای دريايی فعاليت خود را آغاز نمود و در سال های پس از انقلاب بنابر نياز روزافزون و تقاضای حاكم در بازار خليج […]
بازدید میدانی دکتر علی پور مدیر عامل شرکت صدرا از جزیره صنعتی صدرا - شركت صنعتی دریایی ایران

همچنین بخوانید: