بازگشت یکی از خدمه های هندی کشتی توقیف شده در ایران به کشورش

زمان مطالعه: 1 دقیقه

بازگشت یکی از خدمه های هندی کشتی توقیف شده در ایران به کشورش
تین نیوز


سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه هند، از بازگشت یکی از خدمه های هندی کشتی توقیف شده «ام اس سی آریز» در ایران به کشورش خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، «راندهیر جایسوال» (Randhir Jaiswal) سخنگوی وزارت خارجه هند اعلام کرد امروز خانم «آن تسا جوزف» یکی از خدمه های کشتی توقیف شده «ام اس سی آریز» (MSC Aries) به کشورش بازگشت. 

سفارت هند در ایران با حمایت مقامات ایرانی، بازگشت این خدمه کشتی را تسهیل کرد. البته ماموریت برای اطمینان از سلامت ۱۶ خدمه باقی مانده با طرف ایرانی ادامه دارد و تماس ها برقرار است.

«سوبرامانیام جایشانکار» وزیر امور خارجه هند اخیرا در گفت و گو با حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان نسبت به وضعیت ۱۷ خدمه هندی در کشتی توقیف شده از سوی ایران ابراز نگرانی کرد و خواستار مساعدت از سوی جمهوری اسلامی در این زمینه شده بود. 

امیرعبداللهیان نیز در این خصوص گفت: ما در حال پیگیری جزئیات مربوط به کشتی توقیف شده هستیم و به زودی امکان ملاقات نمایندگان دولت هند با خدمه کشتی مذکور فراهم خواهد شد.

نیروی دریایی سپاه شنبه گذشته کشتی باری مرتبط با رژیم صهیونیستی را در منطقه خلیج فارس توقیف کرد.

برخی منابع خبری گزارش دادند که این کشتی باری با نام «ام اس سی آریز» (MSC Aries) با پرچم پرتغال فعالیت می کند و مرتبط با شرکت «زودیاک مریتایم» مستقر در لندن است که مالک آن یک میلیاردر اسراییلی به نام «ایال اُفر» است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

فانوس دریایی جزیره لارک، نماد امنیت و صلابت در دریا

ج فروردین 31 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقهقشم – ایرنا – فانوس دریایی جزیره لارک از جزایر استان هرمزگان نماد امنیت و راهنمایی کشتی ها و شناورهای عبوری در تنگه هرمز و خلیج فارس است که به دریانوردان کمک می کند تا راهشان را در میان تلاطم آب های فیروزه ای دریای پارس پیدا […]

همچنین بخوانید: