گروه شیلات دانشگاه کردستان موفق به کشف یک گونه جدید از بی‌مهرگان آبزی شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

گروه شیلات دانشگاه کردستان موفق به کشف یک گونه جدید از بی‌مهرگان آبزی شد

تیم مطالعاتی گروه شیلات دانشکده منابع طبیعی دانشگاه کردستان موفق به کشف یک گونه جدید از بی‌مهرگان آبزی با همکاری دانشگاه Prishtina کشور کوزوو شد.
به گزارش اقتصادسرآمد، تیم مطالعاتی گروه شیلات دانشگاه کردستان موفق به کشف و معرفی یک گونه جدید دیگر از جوامع ماکروبنتوز یا بزرگ بی مهره گان کفزی Macrobenthos(موجود آبزی داخل یا بستر رودخانه و اقیانوس) در آب‌های جاری منطقه حفاظت شده سارال شناسایی شدند.
این گونه جدید برای اولین بار در دنیا شناسایی و معرفی می‌شود و از نظر ریخت شناسی بیشتر شبیه به گونه Athripsodes caglari Sipahiler (کشور ترکیه) و گونه Athripsodes sewangensis Martynov (کشور ارمنستان) است.
این مطالعه توسط دکتر Halil Ibrahimi از دانشگاه Prishtina کشور کوزوو و دکتر حبیب الله محمدی، دکتر ادریس قادری، دکتر عرفان کریمیان، مهندس فرشاد مولودی و مهندس آرمان منصوری از گروه شیلات دانشگاه کردستان در سال ۱۴۰۲ انجام شد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از اقتصاد سرآمد

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مزیت های تشویقی منطقه آزاد چابهار برای سرمایه گذاران

چ اردیبهشت 5 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقه رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: رسیدگی به امور سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی و پیگیری مشکلات پیش رو برای رونق اشتغال و تولید و سهولت در سرمایه گذاری از اولویت‌های کاری منطقه آزاد چابهار است.به گزارش روزنامه دریایی اقتصادسرآمد، حمیرا ریگی در این […]

همچنین بخوانید: