دیدار فرمانده نیروی دریایی ارتش با وزیر دفاع

فرمانده نیروی دریایی ارتش با حضور در ستاد وزارت دفاع با امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دیدار و گفتگو کرد.

دیدار فرمانده نیروی دریایی ارتش با وزیر دفاع
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در ستاد وزارت دفاع با امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیر سرتیپ حاتمی در این دیدار با بیان اینکه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری در چارچوب الزامات دفاعی کشور در عرصه حفظ و صیانت از دریاها گام‌های بلند و ارزنده ای برداشته است، گفت: با توجه به اهمیت آبراه‌ها در عرصه‌های مختلف امنیتی، اقتصادی و گستردگی تردد کشتی‌های تجاری و نفتکش ها؛ تامین امنیت جغرافیای آبی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

وی با بیان اینکه نیروی دریایی ایران جایگاه قدرتمند خود را درعرصه صیانت از آبهای ایران تثبیت کرده است، گفت: حضور قدرتمند نیروی دریایی ارتش در کنار نیروی دریایی سپاه پاسداران به عنوان تکیه گاهی اطمینان بخش در موضوع مبارزه با هرگونه تجاوز و زیاده خواهی و حفظ کننده قدرت بازدارندگی جمهوی اسلامی در دریاها شناخته می شود.

وزیر دفاع افزود: نیروی دریایی ایران امروز این توانمندی را دارد که با  بهره‌گیری از تجهیزات و سلاح های پیشرفته حوزه رزم دریایی حضوری مقتدرانه درحفظ امنیت از کرانه‌های خلیج فارس و دریای عمان تا اقیانوس هند، و در هر نقطه ای که در آب‌های بین‌المللی نیاز به امنیت سازی باشد حضور یابد و با این هدف جایگاه و نقش خود را به سطح نیرویی راهبردی ارتقا داده است.

امیر سرتیپ حاتمی عزم وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را در ارتقای قدرت رزمی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران راسخ و مستحکم بر شمرد و تاکید کرد: ایران به دلیل داشتن مرزهای آبی گسترده نیازمند نیروی دریایی مقتدری است که بحمدالله با تدبیر و رهنمودهای حکیمانه فرمانده معظم کل قوا این امر محقق شده است.

تعامل و ارتباط تنگاتنگ نیروی دریایی با مجموعه صنعت دفاعی

دریادار خانزادی نیز در این دیدار با تبریک روز صنعت دفاعی با تاکید بر ضرورت فعالیت در جهت ارتقای توان نیروی دریایی در عرصه‌های مختلف داخلی و بین‌المللی، تصریح کرد: نیروی دریایی با توجه به شرایطی که از دوران دفاع مقدس تاکنون گذرانده و تحریم‌های ظالمانه‌ای را که پشت سر گذاشته، تلاش می‌کند با تعامل و ارتباط تنگاتنگ  با مجموعه صنعت دفاعی هر روز قدرتمند و بالنده تر شود.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش همچنین از تلاش ها و پشتیبانی های وزارت دفاع در جهت نوسازی و بهینه سازی سامانه های دریایی تشکر کرد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جدیدترین کروز دریایی ایران بنام مجاهد عراقی

پ مرداد 30 , 1399
رونمایی از موشک کروز دریایی ابومهدی دست برتر ایران در حراست از مرزهای آبی را تا فاصله ۱۰۰۰ کیلومتری گسترش داد.
موشک کروز دریایی شهید ابومهدی

شاید برای شما جالب باشد